Aydın,”Memurun Enflasyon Karşısındaki Durumu” Açıkladı

Türk Eğitim Sen Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, memurun enflasyon karışışındaki durumu açıkladı.

Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”Eylül ayı enflasyon beklentisi 3,46 iken %6,30 olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı ayı baz alındığında enflasyon yıllık %24,52 seviyesine çıktı. 2018 yılı Eylül ayı sonu itibariyle Enflasyon %19.36 olarak gerçekleşti. TÜİK’in geçmiş yıllardaki verilerine bakıldığında ekim, kasım ve aralık aylarındaki enflasyon değerlerinin aylık bazda ilk dokuz aya göre daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bu da yıl sonu tahminlerinin %25–30’lar seviyesine çıkmasını anlamına geliyor.

Peki enflasyon değerleri bunları gösterirken Toplu sözleşme sürecinde neler olmuştu! Bunları da hatırlamak gerekir. 2018 ve 2019 yılı için, Sırf bir partinin yaşı kadar (16) zam isteyen memur–sen umduğunu bulamamış her bir yıl için %16 zam isterken 2018 yılı için %4+%3,5 zam almıştır. Hatta o süreci hatırladığımızda zam teklifi %3,5+3,5 iken yetkili sendikanın genel başkanı şöyle söylemişti; “Elimize kalemi verdiler, içine dolduracak mürekkebi vermediler.”

Peki ne oldu yarım puanlık artışla o kalem doldu mu? HayırSonuç mu? Artık kalemimiz de kalmadı bu enflasyon rakamları ile.

Halka yansıyan enflasyonun TÜİK verilerinin üzerinde olduğu gerçeğini de düşündüğümüzde Memur ve sabit gelirli vatandaş bu enflasyonun altında ezilmektedir. Acilen hükümeti memurlara ek zam yapmaya davet ediyoruz.”

Ayrıca Kontrol Edin

Eğitim Kurumlarına Hijyen Ve Enfeksiyon Önleme Standardı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir