Başkan Akyürek Tarım Sektöründeki Sorunları Bakanlığa İletti

TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa başkanların katılımıyla gerçekleştirilen video konferans toplantısına Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katılım sağladı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa başkanların katılımıyla gerçekleştirilen video konferans toplantısına Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katılım sağladı.

Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı sırasında, tarım ve hayvancılık alanında yaşanan son gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri, ülkemizin içerisinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum, tarım ve hayvancılık alanında ihtiyaç duyulan tedbir adımları istişare edildi.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek toplantıda ilçenin ve bölgenin tarım sorunları hakkında görüş önerilerini dile getirdi.  ‘Çay üreticisinin en büyük sorunu olan Kota uygulamasının kaldırılması ve Özel Sektörlerin devletin belirlemiş olduğu çay fiyatının altında çay almalarına müsaade edilmemesi ve de üretecinin satmış olduğu çayın ücretini 15 gün içinde alması gerekmektedir.

Hopa ve Kemalpaşa bölgesinde yetiştirilmekte olan Yaban Mersini (Mavi Yemiş) konusunda üreticilerin yaşamış olduğu en büyük sorun olan fidan destekleri ile ilgili bir çalışma yapılması gerekmektedir. Hopa ve Kemalpaşa bölgesinde organik tarım alanlarının oluşturulması konusunda çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir