Başkan Elçinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Demirhan Elçin; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu anlamlı günde tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümünü kutladığımız bugünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet`imizi yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te; “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” sözüyle gençliğe olan güvenini, “Bütün ümidim gençliktedir” sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir.

Sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençlerimiz için sağlamak da bizlerin görevi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün,  gençlerimize armağan ettiği Atatürk`ü Anma ve Ulusal Gençlik Spor Bayramını kutluyorum…

ABBB

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir