Başkan Kocatepe, Yüz Akıyla 5 Yılını Anlattı

Başkan Kocatepe, ‘Gönül Rahatlığıyla’ Oy İstedi

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, göreve geldiği tarihten bu yana geçen beş yılda yaptığı icraatlarını konu başlıklarına bölerek anlattığı programına AK Parti-MHP arasındaki Cumhur İttifakı damga vurdu. Başkan Kocatepe, yaptığı konuşmada beş yıl yüz akıyla hizmet ettikleri Artvin Halkı’nın dualarına talip olmalarının yanı sıra ‘Gönül Rahatlığıyla’ oylarına da talip olduklarını ifade etti. Geçmiş dönemdeki icraatlarını anlatan Başkan Kocatepe, Artvin Belediyesi’nin yaptığı hizmetlere laf uzatamayanların çeşitli suçlamalarla bu hizmetlerin değerini düşürmeye çalıştıklarını belirterek ‘Önce hizmetlerimizi hükümete yaptırmamızla eleştirdiler. Bizde tabi ki hükümete yaptıracaktık, zaten bu yüzden oy istedik, şeklinde cevap verdik. İşadamlarından destek almamızı eleştirdiler. Bizde bu işadamları orada duruyorlardı sizde alsaydınız dedik. Şimdi de borcumuzun olduğunu ileri sürüyorlar. Artvin Belediyesi’nin 3 Milyon civarında borcu vardır ancak depolarında beş milyona aşkın malzemesi, ciddi oranda arttırılmış makine parkı ve alacakları ile birlikte bu borcun çok ama çok daha fazla mal varlığı olan bir belediye olduğumuzu bilmeden konuşuyorlar. Artvin Belediyesi bünyesine kattığımız hangarları da sattığımızda belediyemizin tarihinde elde edemediği gelirleri kazandırmış olmanın gururunu yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin ‘Yüz Akıyla 5 Yıl’ adlı beş yıllık hizmet ve yatırımları anlattığı programa AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP’nin son genel seçimlerdeki Milletvekili adayı Okan Aktaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sevim Cicioğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Özgür Köse, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gülser Güray, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Altuntaş, Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem, AK Parti ve MHP’li yöneticiler ile Cumhur İttifakının İl Genel Meclis ile Belediye Meclisi’ndeki adayları, Belediye Başkan Yardımcıları Aydemir Akköy, Erkan Yazan ve Zafer İnce’nin yanı sıra, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personeli katıldılar. AK Partililer ile MHP’liler salona birlikte girerken toplantının gerçekleştirildiği Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi salonunda ciddi boyutta kalabalık hazır bulundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Kocatepe, bir selamlama konuşması yaparak katılımcılara teşekkür etti. Artvin Belediyesi’nin beş yıllık hizmet ve yatırımlarının anlatıldığı slayt gösterisinin sunumunun ardından AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta bir konuşma yaparak Artvin Merkez’in beş yılda yaşadığı değişimi anlattı.

Erkan Balta: AK Belediye Beş Yıl Daha Geç Gelseydi Bu Şehrin Hali Ne Olurdu?

AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, yaptığı konuşmada 30 Mart 2014 tarihinde devraldıkları Artvin Merkez’deki değişim ve dönüşümün kendilerini gururlandırdığını belirterek, bu şehre iktidar hizmetlerinin beş yıl daha geç gelseydi Artvin’in büyük bir köye dönüşebileceğini ileri sürdü. Artvin’de beş yılda çok büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığına vurgu yapan AK Parti Milletvekili Av. Erkan Balta, Başkan Kocatepe’nin bu değişim ve dönüşümün mimarı olduğunu söyledi. AK Parti ile birlikte iktidar gücünü de arkasına alan Kocatepe’nin hayal bile edilemeyecek projeleri ve yatırımları bir bir gerçekleştirdiğini ifade eden Milletvekili Erkan Balta, “Artvin Belediyesi’ni 30 Mart 2014 tarihinde devraldık. O tarihten önce ki Artvin ile bugün ki Artvin arasında dağlar kadar fark var. Yapılan hizmetler ve yatırımlar bize göstermiştir ki Artvin Belediyesi’nin beş yıl daha geç alınması durumunda bu şehir büyük bir köye dönüşebilirdi. Mehmet Kocatepe, iktidar gücünü de arkasına alarak, kendisinin bireysel yetenek ve etkinliğini de bu iktidar gücüne ekleyerek şehrimize büyük hizmet ve yatırımları getirmiştir. Bugün bizler şehrimizin değişim, dönüşüm ve gelişimi ile övgü duyuyor isek beş yıl önce Artvin halkının ‘Yeter Artık İktidar Hizmetlerinden yararlanmak istiyorum’ tercihinden dolayıdır. Bugün burada baş aktör Mehmet Kocatepe’dir. Ben onun süresinden çalmak istemiyorum. Bugün onun yüzakıyla beş yılını anlatmasını büyük bir onur ve gurur ile dinlemek istiyorum, sizler gibi. Biliyorum ki bizlerin bile artık unuttuğu bir çok hizmet ve yatırımı bugün burada hatırlayacağız. Bu hizmet ve yatırımların bir çoğuna belki de ‘burada gerçekten bunlar yaşanıyor muydu?’ şeklinde kendimize soracağız. Artvin’in beş yıldaki değişimin devam etmesi için bugün Cumhur ittifakı ortak bir karar vermiştir. Genel Başkanlar nezdinde 15 Temmuz sürecinden sonra başlayan birlikteliğin devamı niteliğindeki birliktelik ülkemizde her alanda meyvelerini vermektedir. Ülkemizin gelişip büyümesi noktasında bu iradenin önemli bir rolü vardır. Ben, bu birlikteliğe ilimizde de feragat ederek destek veren MHP’li yöneticilere teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 31 Mart’tan sonra Cumhur ittifakımızın Başkan Adayı Mehmet Kocatepe ve Cumhur ittifakımızın il genel meclisi ve belediye meclisi adayları büyük bir başarıya imza atacaklar ve şehrimizdeki gelişim ve dönüşüm devam edecektir. Ben ilimizdeki bu değişim ve dönüşümde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe ve ekibine teşekkür ediyorum. Ve yine her zaman Artvin’e büyük katkılar sunan daimi milletvekilimiz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Dr. İsrafil Kışla’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Artvin halkına da ayrı bir parantez açarak teşekkür ediyorum. 30 Mart 2014’te onların tercihleri bugün şehrimizin değişim ve dönüşümün asıl kilit noktasıdır. Yüz akıyla geçirdiğimiz beş yılın ardından şimdi şehrimizin geleceğine daha güvenle bakabiliyoruz. Allah adaylarımızın yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Kocatepe, konu başlıklarıyla beş yılını anlattı

Milletvekili Erkan Balta’nın ardından kürsüye Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, salondakilerin ayakta alkışlaması ile çıktı. Başkan Kocatepe, konu başlıklarıyla beş yıllık icraat ve hizmetlerini anlatmaya başladı. Başkan Kocatepe, ilk olarak sosyal belediyecilik hizmetlerinden bahsederken, en çok gurur duyduğu hizmetlerin bu alandaki hizmetler olduğunu belirterek partili partisiz ayrımı yapmadan Artvin halkının tümünün bu hizmetlerden yararlanmasına çalıştıkları belirterek bu konu başlığındaki hizmetlerin karşılığında sadece ve sadece dua beklediklerini ifade etti. Artvin Belediyesi’nin bu şehrin aynı zamanda annesi olduğunu belirterek kim ki belediyeye bir yerde ihtiyaç duyuyor ise Artvin Belediyesi’nin beş yılda orada olduğunu söyledi. Başkan Kocatepe; bu konu başlığında hizmetlerini “Engelsiz Yaşam Kültür Sanat Merkezimiz bizim gurur kaynağımızdır. Resmi rakamlara göre Artvin’de 515 engelli vatandaşımız var. 2015 Yılında hizmete açtığımız Engelsiz Yaşam Kültür Sanat Merkezi ile bu zamana kadar 30 engelli vatandaşımız ve 152 ev hanımı kursiyerimiz Artvin’e özgü hediyelik eşya üreterek aile bütçelerine katkı sağladı.

Merkezimiz de ki kurslarımız şu şekildedir: Ahşap boyama, Ahşap Yakma, Şiş örücülüğü, Kilim dokuma, Geri dönüşüm, geleneksel el nakışı, çanta ve cüzdan, 3 boyutlu tablo vb.

Evde Bakım ve Temizlik Hizmetleri ile 85 ailemize ikişerli iki grup halinde hizmet veriyoruz. Ekiplerimizle düzenli olarak ihtiyaç sahibi 85 ailemizin evlerinde ücretsiz olarak temizlik ve bakım hizmetlerini yapıyoruz.4 Personel 2 ekip olarak evlerde cam silmeden lavabo temizliğine her alanda temizlik ve bakım hizmeti vermekteyiz. Yatalak hasta sayısı: 16. Engelli: 26. İhtiyaç sahibi aile: 43

Bu insanlarımızı tespit ederken de bunlar bize yakındır veya uzaktır demektir. Herkese eşit mesafede sadece dua amaçlı bu hizmetimizi yaptık. Şükürler olsun ki bu hizmetimiz dualarla karşılık bulmaktadır.

AŞEVİ: Engelli ve Yaşlı vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere yardıma muhtaç yaklaşık 195 vatandaşımıza her gün 2 öğün sıcak yemek ekiplerimiz tarafından evlerine kadar ulaştırılıyor.

Semt Konağımız yakında hizmete açılacaktır: Hastanenin hemen alt tarafında 30 yatak kapasiteli hasta yakınlarına konaklama hizmeti de verecek olan içerisinde Aş Evi, Bilgi Evi, 60 sandalye kapasiteli Yaşlılar Dinlenme Evi bulunan Semt Konağımızın açılışa hazır.

Cenaze Hizmetleri ile tüm Artvin halkının en acı gününde yanında olduk.

Vatandaşlarımızın en acılı gününde cenaze hizmetlerimizle yanında olarak acılarını paylaşıyoruz. Cenaze sahibinin 153 beyaz masa birimimize haber vermesi durumunda Cenaze bulunduğu yerden alınarak yıkama, kefenleme, mezar kazıma, mertek, nakil işlemleri, cenaze yakınları için temin edilen otobüs ve bu karşılanan hizmetler için hiçbir ücret talep edilmemektedir. Akşamında da 50 pide 50 ayran taziye evine gönderilir. 2018 yılında 369 vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşmuş 290 vatandaşımız merkez köylerde defnedilmiştir.

Hanımlar Lokali: Hanımlara özel sosyal aktivitelerin ve eğitim çalışmalarının yapıldığı özel bir mekânı hizmete açtık. 2018 yılında 122 üye, Öğrencilere ücretsiz hizmet veriliyor.

Diksiyon, Halkoyunları, Kuranı Kerim okuma, Arapça, İlk yardım, plates ve aerobik kursları düzenleniyor.

Kına gecesi, doğum günleri, sünnet düğünleri, mevlit programlarına da ev sahipliği yapıyor.

Şefkat eli mağazamızda veren el ile alan el birbirini görmeden yardım köprüsü kurduk. Şefkat eli mağazamızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza giyim başta olmak üzere birçok konunda yanlarındayız. 4 Yılda 1257 aileye 35.780 parça kıyafet yardımı yapıldı.

Bir Sofrada Artvin ile Artvin bir sofrada buluştu.

Ramazan ayında şehrin farklı bölgelerinde kurduğumuz Bir Sofrada Artvin iftar çadırlarımızla vatandaşlarımızla bir araya geldik.Günlük ortalama 1400 iftardan 30 Ramazanda 42 bin iftar yapıldı. Bu konuda şöyle bir açıklama yapmak istiyorum. Çok şükür ki ilimizde açta ve açıkta kimse yok idi. Biz çadırlarımızı kurarken şöyle bir eleştiri olmuştu. ‘Siz çadır kuruyorsunuz ancak kim gelecek bu çadırlara’ Biz zaten bunu yapmak isterken Artvin’in bir sofrada buluşması için yapmıştık. İlk hafta ki çadırımızın masraflarını belediye meclis üyelerimiz karşıladı. Onlara teşekkür ediyorum. Daha sonra da sürekli olarak sponsorlar aracılığıyla yaptık. En büyük sponsorumuzda İsrafil Kışla ağabeyimizdi. Bizim bu hayır duasını almamızda katkıları olan tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Şimdi gelecek dönemde artık site iftarlarını da bu çalışmamıza ekleyeceğiz. Sizler sitenizde organizasyon yapacaksınız ve yemekleri biz göndereceğiz. Amacımız bu şehrin hep birlikte gerçekleştirdiği faaliyetleri bu şehirde alışkanlık haline getirmektir.

Hoş Geldin Bebek

Şehrimizde dünyaya gelen miniklerin doğum sonrası her ihtiyacın içerisinde bulunduğu yeni doğan paketi hediye ediyoruz. Bununla birlikte Şefkat eli mağazamızın başlatmış olduğu 41 kere maşallah projemizle 0-1 yaş arası bebek kıyafetlerinin bulunduğu paketleri hastane doğum servisinde koordinesinde ihtiyaç sahibi aileye teslim ediyoruz.

Eğitime Tam Destek

Şehrimizde 15 Okulumuzun bahçe zeminlerini kauçukla kaplayarak daha güvenli spor etkinlik alanlarına çevirdik. Eğitime her alanda desteğimiz devam ediyor. – Öğrencilerimizin gezilerinde otobüs temini. Okul bahçelerine kauçuk zemin kaplama ve spor alanları. Spor malzeme desteği. Başarılı öğrencilere hediyeler. Kırtasiye yardımları. Bakın Türkiye’de hiçbir ilde tüm okulların açık mekanları kauçuk zemin değildir. Şükürler olsun ki Artvin Merkez’de tüm okullarımızın dış mekanlarına kauçuk zemin yaptık. Artvin’imizin çocukları bu hizmetlerden yararlanmasın mı? Tabi ki yararlanmalı dedik ve bunu başardık. Bu haklı gururu da Artvin yaşıyor. Ne mutlu bizlere.

Belediye Otobüsleri ile bu şehirde alternatif taşımacılığı oluşturduk.

Yıllar sonra engelli taşımacılığına da uygun şehir içi halk otobüslerimizi hizmete sunarak vatandaşlarımıza ekonomik ve konforlu ulaşım hizmeti sağlıyoruz. 65 Yaş üstü ücretsiz hizmet veriyoruz. Ayrıca dolmuş taksi mantığını da şehrimize getirdik. Kimseyi incitmeden ve ürkütmeden bunları yapmaya çalışıyoruz. Herkes kazansın. Şehrimizin hep birlikte kazanarak büyüsün istiyoruz. Atatepe’ye dolmuş taksi hizmetini koyarak yeni bir alternatif taşımacılığı devreye soktuk. Şehrimiz büyüdükçe bu tür hizmetlerimizi de çeşitlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Kocatepe: Artvin’i Kültür Başkenti Yapmaya Çalışıyoruz

Artvin Belediyesi’nin kültürel hizmetlerini anlatan Başkan Kocatepe, beş yıl boyunca kültürel hizmetlere oldukça büyük zaman ayırarak Artvin’i kültür başkenti yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bu alanda yapılan yatırımları anlatan Başkan Kocatepe; “ Artvin’de Şehir Kültürünü oturtturmaya çalışıyoruz. Çanakkale Ruhunu her sene yaşatıyoruz. Artvin’den Çanakkale’ye geziler düzenlerken, şehrimizde de düzenlediğimiz etkinlikle Çanakkale ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz. Çanakkale destanımızı şehrimizde canlandırarak Çanakkale ruhunu yaşatıyoruz.

Altın Boğa Doğa Filmleri Festivali

Uluslar arası Altın Boğa Doğa Film Festivali ile ilimizin tanıtımına katkı sağlarken gençlerimize de sinema alanında eğitimler verdik.

Kısa film yarışmasında Lise, Üniversite ve Sivil kategorilerinde toplam 86 ekip katıldı. Ön elemelerden geçen 30 film değerlendirmeye alınarak toplam 3 kategoride 12 film ödüllendirildi.

Kitap Fuarı

Okuyan şehir Artvin’e yakışır kültürel anlamda bu yıl ilk kitap fuarımızı gerçekleştirdik.  Gençlik Merkezinde düzenlediğimiz 5 gün süren fuarımıza 27 bin vatandaşımız ziyaret ederek 21 500 kitap satın aldı.

Gençlik Kültür Sanat Evi

Eski Hamam bilinen yeri restorasyon yaparak Gençlerimizin Kültür ve Sanat Faaliyetlerini rahatlıkla yapabileceklerini bir mekan haline getirdik. Merkezimizde Bağlama, Bateri, Türk Müziği Korosu gibi birçok kurs verilirken özel toplantılara da ev sahipliği yapıyor.

 

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Ekibi

2016 yılında kurulan Tiyatro ekibimiz bu zamana kadar çeşitli oyunlarla seyircisiyle buluştu.

Tiyatro ekibimiz 37 kişiden oluşarak çocuk, orta okul, lise ve sivil ekiplere eğitimler verilmektedir.

Belediyemizin tiyatro topluluğu ile şehrimizin yetenekli çocuklarına diksiyon, drama, tiyatro eğitimleri eğitmenlerimiz tarafından verilerek sanatsa alanda eğitiyoruz.

Geleneksel Türk tiyatrosu olan orta oyunu, Hacivat, karagöz, meddah gibi birçok oyunu okullarımızda öğrencilere eğitimler veriyoruz.

Kafkasör Festivali

Bu yıl 39’uncusunu düzenleyeceğimiz Kafkasör Festivalimizi uluslar arası festival haline getirerek yeni bir boyut kazandırdık. Kafkasör bir Dünya Markası Oldu.

Kandil Simidi ve Kent Bayramlaşmaları

Artvin’imiz de bir şehir kültürü oluşturarak kandil gecelerinde tüm ibadet hane çıkışlarında vatandaşlarımıza kandil simidi dağıtılırken, dini bayramlarda kent bayramlaşması düzenleyerek kavurma pilav ikramında bulunuyoruz.

Kültürel Etkinlikler

Şehrimizde her ay konser, söyleşi, tiyatro vb. etkinlikler düzenleyerek kültürel anlamda kentimizin sosyalleşmesini sağlıyoruz. Eskiden hatırlarsınız bir festival yapılırdı ve hep aynı sanatçı gelirdi. Kimdi bu sanatçı Onur Akın. Evet, o da bizim sanatçımız ama bizler daha bakın kimleri getirdik. Mustafa Ceceli, Yavuz Bingöl, Şükriye Tutkun, Zeynep Başkan, Orhan Hakalmaz, Mustafa Sandal, Burak Kut, Yusuf Güney, Cengiz Kurtoğlu, Ekin Uzunlar, Kutsi, Hakan Peker, Koliva, İmera, Cemal Çayırcı, Bizim Yaşar, Gökhan Birben, Deniz Durmuş, Cesur Demir, Tanju Çoşkun vb. sanatçılarımızı sizlerle buluşturduk. Ünlü sanatçıların yanı sıra yerel sanatçılarımıza da değer vererek etkinliklerimizde sahne almalarına imkân sunduk.

7 Mart Artvin’in Kurtuluşu

Şehrimizin Vatan topraklarına katılmasının heyecanını, coşkusu aynı ruhla ilimizde yaşatmaya devam ediyoruz.Mehteran eşliğinde meşaleli yürüyüş, konserler ve tiyatro oyunları ile kurtuluşumuzu kutluyoruz.

Artvin Belediyesi Geleneksel Çocuk Şenlikleri’ni düzenleyerek çocuklarımızın da bu şehirde yaşamakta daha mutlu olmaları için imkan sağlamaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Kocatepe: Yaptığımız Hizmetlere Eleştiri Yapamayanlar Borcumuzun olduğu yalanını söylüyorlar

Artvin Belediyesi’nin diğer yatırım ve hizmetlerini uzun uzun anlatan Başkan Kocatepe, Fen İşleri’ne ilişkin yatırım ve hizmetlerini anlatırken, Artvin Belediyesi’nin hizmetlerine bir eleştiri yapacak yol bulamayanların çeşitli bahaneler ve yalanlarla bu hizmetlerin değerini düşürmeye çalıştıklarını ileri sürdü. Başkan Kocatepe Fen İşleri alanında yapılan yatırımları anlatırken; “ Bizim beş yılda yaptığımız yatırımlar karşısında birileri diyecek söz bulamayınca bir çok yalan ve dedikodu üreterek bu hizmet ve yatırımların değerini düşürmeye çalıştıklarını biliyorsunuz. Hatta devrik bir ilçe başkanı çıkmış ve belediyemizin çok borcu olduğunu ileri sürmüştü 2017 yılında. Bunu söylerken de artık Artvin’deki esnafların Artvin Belediyesi’ne mal vermemek için Artvin Belediyesi’nin satın alma personellerinin önünden kaçtıklarını ifade etmişti. O gün bir çalışma yaptırmıştım. Sadece 2017 yılına kadar Artvin’de değişik ve farklı 145 esnaftan alışveriş yapmıştık. Bunların büyük bir bölümünün de bizimle ilgileri olmayan kişiler olduğunu yaptığım açıklama da anlatmıştım.

Ben şimdi buradan yine onlara yakın bir gazete ile cevap vermek istiyorum. Türkiye’nin en borçsuz illeri arasında Artvin’in olduğunu biz değil Sözcü Gazetesi yazmış. Yani biz onların silahı ile onları vuruyoruz. Bakın buradan söylüyorum, Artvin Belediyesi’nin bugün toplam borcu 3 Milyon civarındadır. Öyle birilerinin dedikodu ürettiği gibi değildir. Kaldı ki bu borcun önemli bir bölümü de İller Bankası’na olan borçtur. Bugün Artvin Belediyesi’nin ambarlarına gittiğinizde ambarlarımızda beş milyonluk malzeme olduğunu görürsünüz. Sadece Belediyeler Birliği’nden hibe aldığımız araç ve makinenin parasal değeri beş milyondur. Ayrıca gelirlerimiz de bu borcun çok ve çok üzerinde rakamlardır. Yine eski Deriner Barajı hangar yerlerini aldık. Buranın bir kısmını satacağız. Buradan da bugüne kadar Artvin Belediyesi’nin tarihinde elde edemediği dolayda büyük bir gelir elde edeceğiz. Ayrıca Lif Levha Fabrikası benzeri bir fabrikayı kurmak için de bu yerin bir bölümünü ayırdık. Yeni dönemde hazırladığımız 41 Yeni Dev Proje içerisindeki projelerimiz ile de yine büyük gelirler elde ettireceğiz. Bizim bu yaptıklarımıza eleştiri yapacak bir şey bulamayanlar önce hükümete yaptırmamızla eleştiride bulundular. Bizde onlara zaten biz Artvin halkına bunun sözünü verdik. Artvin Belediyesi’nin bütçesi ile bu şehrin idare edilemeyeceğini bilerek ve söyleyerek geldik biz bu göreve. Yeni dönemde de 41 projenin büyük bir bölümünü yine hükümetimize yaptıracağız. Cumhurbaşkanımız şimdi daha güçlü. Hükümetimiz şimdi daha güçlü. Artvin’in de artık hükümette iki vekili var. Biri Cumhurbaşkanı Başdanışmanız İsrafil ağabeyimiz biri de Erkan Balta vekilimiz. Bu şehre bakanlarımızı getiriyoruz ve bakanlarımıza bu şehre yapacakları hizmetlerin sözlerini verdiriyoruz. Bunlara bir şey diyemeyenler şimdi devasa borçlarımızın olduğu yalanını söylüyorlar. Biz bu şehre yapılamayanları yapıyoruz. Tabi ki zaman zaman borcumuz olacaktır ama bu borçlar öyle altından kalkılamayacak veya ödenmeyecek borçlar değil ki. Kusura bakmayın herhangi bir esnafın bile bir iki milyon borcu varken bu kadar yatırım ve hizmete imza atan Artvin Belediyesi’nin iki veya üç milyon borcu olsa ne olur olmasa ne olur? O borçlar bir şey değil. Biz bu belediyeyi teslim alırken de borçla teslim aldık ama bunu söyleme gereği bile duymadık. Bir belediyenin borcu olabilir. Artvin Belediyesi için öyle bir iki milyon borçlar bir şey değildir. Rahmetli Emin Başkan istemez miydi hükümetin desteği ile iş yapmayı. İsterdi ama olmamıştı. Biz şimdi hükümetin desteğini alarak bu kadar işi yapıyoruz. Öyle dedikodular ile halkı kandırmak olmaz. Gerçek rakamlar burada. İsteyene veririz. Bakın buradan da açıklıyoruz. Siz bizi hizmetlerimiz ile, bu şehrin tarihinde yapılmadığı kadar yapılan yatırımlarla bizi eleştireceksiniz. Hatırlarsınız bugün çöp konusunu hiç konuşmuyoruz. İskebe’de oturan vatandaşlarımız evlerinin balkonlarında çay içebiliyorlar mıydı? Yok. Bugün bu konu unutuldu. Şehrimize ne kadar alternatif yol kazandırmışız. Halen kazandırmaya devam ediyoruz. Bugün sadece Dere Mahallesi’nde Atatepe’ye doğru yaptığımız yol genişlemelerine bakın. O borçların bile hiçbir şey olmadığını göreceksiniz. Biz bu şehri geliştirmek için, dönüştürmek için çalışıyoruz. Bizi öyle dedikodular ile yıkamazsınız” şeklinde konuştu.

Başkan Kocatepe: Şimdi ki sloganımız Gönül Rahatlığıyladır.

Başkan Kocatepe, beş yıllık yatırımlarını bir bir anlattıktan sonra 31 Mart’ta Artvin halkının huzuruna yüz akıyla ve gönül rahatlığıyla çıktıklarını belirterek şimdi yeni dönem için Gönül rahatlığıyla oy istemeye gittiklerini söyledi. Yeni dönemde 41 yeni projeyi ve bu projelere ilaveten yüzlerce daha projeyi bu şehre kazandıracaklarını belirterek Artvin halkının yine yanlarında olacaklarına inanarak, 31 Mart tarihinde yeni bir zaferi Cumhur İttifakı olarak elde edeceklerini söyleyen Başkan Kocatepe, Artvin’in el ele verdiğini, gönül gönüle olduğunu söyledi.

Başkan Kocatepe konuşmasını tamamladıktan sonra sahneye beş yıldır Artvin Belediyesi Meclis Üyesi olarak AK Parti’den Belediye Meclis üyesi isimler çağrılarak AK Parti Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ve Başkan Mehmet Kocatepe tarafından plaket sunumu gerçekleştirildi. Ardından sahneye Cumhur ittifakının Belediye Meclis adayları tek tek anons edildi ve sahneye alkışlarla çıkarıldılar. Hep birlikte verilen birlik beraberlik pozunda MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve MHP’li isimlerde yer aldılar. Gece salondaki izleyicilerinde bu birlik pozuna katılmaları ile birlikte verilen birlik beraberlik pozu ile son buldu.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

BORÇKA BELEDİYE BAŞKANINDAN ODAMIZA ZİYARET

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz ile birlikte Odamızı ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir