Anasayfa / Anasayfa / Batum Başkonsolosluğuna Atanan Makbul’e Koçak’a Ziyaret

Batum Başkonsolosluğuna Atanan Makbul’e Koçak’a Ziyaret

T.C. Batum Başkonsolosluğuna atanarak görevine başlayan Makbule Koçak’ı bu defa da Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ziyaret etti.

T.C. Batum Başkonsolosluğuna atanarak görevine başlayan Makbule Koçak’ı bu defa da Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Şube Müdürleri Ümit Aslan ve Emrullah Horozoğlu ile birlikte ziyaret etti.

Başkonsolos Makbule Koçak’ı Acara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’da bulunan Başkonsolosluk binasındaki makamında ziyaret eden Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın Koçak’a yeni atandığı görevinde başarılar diledi.

Başkonsolos Koçak’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuklarını Batum’da ve Başkonsolosluklarında kabul etmekten büyük onur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. Ziyaret sırasında Hopa MEM müdürü Sezai Aydın ilçede eğitim alanındaki gelişmeler ve yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Başkonsolos Koçak’ta Hopa hemen yanı basılarında Ülkemizin güzide bir ilçesi olduğunu ifade ederek eğitim alanında yapılan ve yapılacak projelerden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ziyaretin ardından Hopa MEM Müdürü Sezai Aydın Batum’da faaliyetlerine devam eden Türk okullarını ziyaret etti.Okul yöneticilerinden de okullar hakkında bilgi alan öğrenciler daha sonra Öğretmen ve öğrencilerle  de sohbetler etti.

Müdür Sezai Aydın “Batum Türk okulunda meslektaşlarımıza ve öğrencilerimizle birlikte olma mutluluğunu yaşadık. Aziz vatanımızın farklı illerinden bir araya gelen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adeta Türkiye’nin özeti gibiydiler. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin.

Bu arada Sayın Başkonsolosumuza da nazik kabulleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Aydın ve beraberindekiler ziyaretlerinin sona ermesi ardından akşam saatlerinde Hopa’ya döndüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir