Anasayfa / Anasayfa / Bayan Din Görevlileri Arası Hafızlık Final Yarışması Artvin’de yapıldı

Bayan Din Görevlileri Arası Hafızlık Final Yarışması Artvin’de yapıldı

Bayan Din Görevlileri Arası Hafızlık Final Yarışması Artvin’de yapıldı

Yarışmaya on bölgeden seçilen dokuz bölge birincisi katıldı. 2018 Türkiye Bayan Din Görevlileri Hafızlık Final Yarışması Artvin İl Müftülüğünün ev sahipliğinde Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlendi.

Yarışma, İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’in okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlandı. Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş yaptığı açılış konuşmasında yarışmaya ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu, Artvin’in ilk defa final heyecanını yaşadığını ve yarışmanın ilimizde yapılmasından dolayı Diyanet İşleri Başkanlığına ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin’e teşekkür ettiğini söyledi.

Bayan Din görevlileri yarışmacıların kura çekiminin ardından yarışmaya geçildi. Yarışma kurul üyeliklerini Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Öğretim Görevlisi Sema Çelem ve İstanbul Müftülüğü Vaizi Birsen Kapıcıoğlu yaptılar.

Programa, Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencileri ile bayan vatandaşlar katıldı.

Yarışmada; Rize Bölgesinden Ayşe Kırdar birinci, Karabük Bölgesinden Hediye Bayram ikinci, Gaziantep Bölgesinden Fatoş Erdoğmuş üçüncü oldular.

Yarışmaya katılan bütün Hafız bayan görevlilere İl Müftülüğü tarafından hediyeler verildi.

Ayrıca; birinciye 10.000,00 TL, ikinciye 9.000,00 TL, üçüncüye 8.000,00 TL ve yarışmaya katılan diğer yarışmacılara da 1.000,00 TL olmak üzere 1 Ekim 2018 tarihinde Beştepe-Külliyede yapılacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış merasiminde Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından ödülleri verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir