Anasayfa / Anasayfa / Bayrak: “Danıştay Son Noktayı Koydu Öğrenci Andı Okutulsun”

Bayrak: “Danıştay Son Noktayı Koydu Öğrenci Andı Okutulsun”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi  Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, 8 Ekim 2013 tarihinde kaldırılan Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulabileceğini açıkladı.

Bayrak yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Kıymetli Kamu Çalışanı Arkadaşlarıma, Bundan tam 103 yıl öncesinde İngiliz, Fransız, Yunan, İtalyan ve sair Haçlı emperyalizmine karşı topyekûn bir millet olarak varlık-yokluk mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşımızı verdik.

Rabbimize hamdolsun ki,İngiliz-Rus kuklası Şeyh Sait gibileri içeriden, diğerleri cepheden olmak üzere bu Haçlı Seferini Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kahraman Silah Arkadaşları ve Büyük Türk Milleti’nin küçük büyük her bir ferdi ile darmadağın ederek tarihin tozlu sayfalarına son Haçlı Yenilgisi olarak kaydettirdik.

Hal böyle ilken geldiğimiz bu kertede, Türk Devleti’nin bekasını sağlayacak ve geleceğini oluşturacak yeni nesillerimizin inşasında önemli rolü olan Türk Milli Eğitim sistemimizin;

Milli ve maneviyatı yüksek karakterli nesilleri yetiştirmesine katkısı Bağımsız Yargımızın verdiği kararla da tescillenen ÖĞRENCİ ANDI’nın tekrar okullarımızda okutulacak olması bir kısım kesimi rahatsız etmiştir.

Hep bir ağızdan saldırıya geçerek Türk Yargısını itibarsızlaştırma salvolarına hız vermişlerdir.

Ne acıdır ki,Dün Amerikan PAPAZI’nın serbest bırakılması için, hakkında verilen karara BAĞIMSIZ YARGININ verdiği karar derken, bugün “YARGI sınırını aşmıştır”diyerek anlamsız bir çelişki içine düşmüşlerdir.

İşte bu noktada,Dün emperyalizmi al aşağı eden kahraman ecdadımızın bize miras olarak bıraktığı Türk Devleti’ne, Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türklük Bilinci ve Atatürk sevgisine karşı birileri intikam duygusu mu besliyor?Soruları aklımıza gelmektedir.Tüm bu gelişmelerden sonra da yukarıda belirttiğim açıklama ve gerekçelerin ışığında milli ve manevi hasletlere sahip olan vatansever kamu çalışanlarının bulunduğu/ durduğu yeri bir kez daha sorgulaması elzemdir.Takdir Büyük Türk Milleti’nin evlatlarınındır.” İfadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir