Bayraktutan, Cankurtaran Tüneli’nin Peşini Bırakmıyor!

Bayraktutan: “Cankurtaran tüneli ne zaman tamamlanıp, trafiğe açılacaktır?”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Cankurtaran Tünelini Başbakan ve Ulaştırma Bakanına tekrar sordu.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, mecliste yaptığı açıklamada; “Artvin Cankurtaran tünelinin 2 yıl 2 ayda bitirilmesi sözü dönemin Ulaştırma Bakanı bugünün Başbakanı tarafından verilmiş olmasına karşın aradan geçen 7 yıl sonunda açılamamış 8. yılında da açılacağı büyük bir muamma konusu olmuştur

Konu ile ilgili olarak 14.10.2016 tarih ve 7/8504 esas numaralı yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz cevapta “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir” ifadenize rağmen 1 Kasım 2017 tarihinde CHP Grup önerisi olarak vermiş olduğum teklif üzerine konuşmamın ardından AK Parti Grubu adına konuyla ilişkin konuşma yapan AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk “…2018 yılının ilk yarısında bitirilecektir.” ifadesi tünelin ne zaman açılacağı konusundaki soru işaretlerini tekrar gündeme taşımıştır.

Bu bağlamda;Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir”  cevabına rağmen AK Parti Sivas Milletvekili Soluk’un2018 yılının ilk yarısında bitecek ifadesi ne anlama gelmektedir? Bir bilgi eksikliği mi vardır? Yoksa tünelin açılışı yine mi ötelenmiştir?

Cankurtaran tüneli ne zaman tamamlanıp, trafiğe açılacaktır?” ifadelerine yer verdi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

HOPAPORT’ta Eğitimler Ara Vermeden Devam Ediyor

HOPAPORT’ta ISO TSO 4500 Yönetim sistemlerine uyum sağlama eğitimlerine ara vermeden devam ediliyor. Son yıllarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir