Anasayfa / Anasayfa / Beceri Temelli Soru Hazırlama Eğitimi Sona Erdi

Beceri Temelli Soru Hazırlama Eğitimi Sona Erdi

Beceri Temelli Soru Hazırlama Eğitimi Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. DR. Fatma Bıkmaz’ın Sunumuyla Sona Erdi

İl genelinde görev yapan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler branşlarından 44 öğretmenin katılımıyla Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4-8 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen  Beceri Temelli Soru Hazırlama ve Ölçme Değerlendirme Eğitiminin kapanışı Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Fatma Bıkmaz’ın sunumunun ardından sona erdi.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ömer Kutlu, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Hatice Kumandaş Öztürk tarafından gerçekleştirilen eğitim 8 Mart 2019 tarihinde Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Bıkmaz’ınöğretim programları ve öğretim yöntemleri sunumuyla tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, programın kapanışında yaptığı konuşmada öğretmenlere 5gün boyunca devam eden eğitimden edindikleri bilgi ve deneyimleri okullarımızdaki öğretmenlerimizle paylaşmalarının çok önemli olduğunu belirterek, öğrencilere uygulanacak ölçme uygulamalarının ezbercilikten uzak, öğrencileri eleştirel  düşünme,  akıl yürütme, yorumlama, tahmin etmeye  sevk eden, okuduğunu anlama ve algılamaya  dayalı  anlayışla gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kahveci, programa katkı sunan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ömer Kutlu’ya, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Hatice Kumandaş Öztürk’e,  Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Bıkmaz’aprogramın organizasyonunda emeği geçen  Ölçme Değerlendirme Birimine ve ev sahipliği için Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve personeline teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir