Anasayfa / Anasayfa / BELEDİYE MECLİSİ SEÇİM YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ SEÇİM YAPTI

 

Yusufeli Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını Belediye Başkanvekili Osman Ünal başkanlığında yaptı. Dün gerçekleştirilen toplantıda Yusufeli Belediyesi Meclis üyeleri, Daimi Encümen üye seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonunda görev yapacak olan yeni üyelerini belirledi.

Belediye Kanunu gereği faaliyet raporunun okunduğu meclis toplantısını, Meclis Birinci Başkanvekili Osman Ünal yönetti. Meclis üyelerinin eksiksiz katıldığı toplantıda Nisan ayı meclis karar özetlerinin okunmasının ardından Yusufeli Belediyesinin 2016 yılı faaliyet raporu okundu. Bütün birimlerin yıllık faaliyetlerinin yer aldığı rapor, projeksiyon cihazı ile yansıtılarak üyelere anlatıldı. Gündemin bir diğer maddesi olan denetim komisyonu raporu ayrıntılarıyla paylaşıldı ve akabinde 1 yıl görev yapacak olan Daimi Encümen üye seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi ve İmar Komisyonu seçimi yapıldı.

Yeni Üyeler

Yapılan seçim sonucunda, daimi encümenliğe Ahmet KAPLAN ve Aydın ŞAHİN, Plan ve Bütçe Komisyonuna Cengiz FIRAT, Miktat DEMİRKIRAN ve İbrahim Yaşar AYDEMİR, İmar Komisyonuna Osman ÜNAL, Yılmaz ÖZDEMİR ve Mustafa AKSU seçildi.

Meclis gündeminin bir diğer maddesi meclis tatil ayının belirlenmesiydi. Belediye meclisinin Ağustos ayında tatil edilmesine karar verildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir