Anasayfa / Anasayfa / Belkıs Demir Artvin’in İlk Yeminli Mali Müşaviri Oldu

Belkıs Demir Artvin’in İlk Yeminli Mali Müşaviri Oldu

????????????????????????????????????

Belkıs Demir, Artvin’in’ ilk Yeminli Mali Müşavirlik ofisini açan ilk kişi oldu. Yeminli Mali Müşavirlik ise muhasebecilikte son nokta olarak biliniyor.  Bunun akademik karşılığı anlamı ise mesleğinde profesörlüğe yükselmek.

Artvin’de ilk “YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR” bürosu açıldı. Uzun yıllar Mali Müşavir olarak hizmet veren  Belkıs Demir,  yoğun çalışma temposu ve girdiği zorlu sınavların üstesinden gelerek, Artvin’in ilk Yeminli Mali Müşaviri oldu. “Yeminli Mali Müşavir” tabelasını ilk kez Artvin’e astıran Demir,  çok zorlu bir süreçten sonra bu belgeyi alabildiğini,  Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarının ise çok zor olduğuna vurgu yaptı.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürüyen merdivenlerin hemen yanında bulunan Belkıs Demir Yeminli Mali Müşavir Bürosunun açılışını yakında yapacağını belirten Demir, “Artvin’de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ben Mali müşavirliği de zorlu sınavlar sonrası alnımın akıyla kazanmış bir muhasebeciyim. Babam da muhasebeciydi. Ben babamın ofisini para ödeyerek aldım.   O, bize çalışarak, alın teriyle kazanmayı böyle öğretti. Onun için ben geldiğim yere alın terimle,  başaracağıma inanarak, azimle çalışarak kendi alın terimle, emeğimle geldim.

Demir ailesi olarak, Artvin’de bir ilki gerçekleştirdik. Kız kardeşim Songül Demir Özkent’te Yeminli Mali Müşavir olarak Ankara’da yaşıyor. Kız kardeşimin yoğun ısrarıyla ben yıllarca sürecek bir Yeminli Mali Müşavir olabilme maratonuna başlamış oldum. Nihayetinde 2018 yılında bu tabelayı Artvin’e asabildim. Bundan dolayı birçok arkadaşım, dostum, akrabalarım sosyal medya üzerinden olsun, telefonla arayarak olsun tebrik ettiler.  Ben de dostlarıma teşekkür ediyorum. Yakın tarihte bir açılış programım olacak. O zaman daha geniş açıklamalarda bulunacağım.”dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir