Anasayfa / Anasayfa / BİTLİSLİ ÖĞRENCİLERDEN, BAŞKAN KOCATEPE’YE ZİYARET

BİTLİSLİ ÖĞRENCİLERDEN, BAŞKAN KOCATEPE’YE ZİYARET

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadolu’yuz” projesi kapsamında Bitlis’ten Artvin’e gelen 60 öğrenci ve beraberindeki öğretmenler Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret etti.

Bitlis’ten gelen öğrenciler Başkan Mehmet Kocatepe ziyaretinden sonra Artvin Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirerek, Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepeyi gezmeye giden kafile  Atatepe’den sonra doğa harikası Borçka Karagöl’e gidecekler buradan da Artvin Belediyesinin Sosyal tesisi olan Artvin Sofrasında akşam yemeği yiyerek günü tamamlayacaklar.

Başkan Kocatepe; Bitlis’ten gelen öğrencilerimizi Cenneti köşesi Artvin’de ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Bir bahar sabahında Cennetten bir köşe Artvin’imizde sizleri ağırlamak bizi mutlu etti. Bitlis’imizden gelen kardeşlerimizle ‘Biz Anadoluyuz Projesini” burada hayata geçiyoruz ve bundan çok mutluluk duyuyoruz. Anadolu’nun böyle güzel renklerini derslerde televizyonlarda değil bizzat gidip yerinde görmek belki eğitimlerin en güzelidir. Aslında bu proje bir eğitim bu ne eğitimi dostluk eğitimi kardeşlik eğitimi millet olma eğitimidir. İnanıyorum ki sizleri gören Artvin’deki herkes Bitlisi bir başka sevecek sizler hayatınız boyunca Artvin’e gitmiştim orası şöyle güzel bir yer orda çok samimi arkadaşlıklar kurdum diyeceksiniz. Bakanlıklar müdürlükler resmi formatta işini yapan birer makine değildir işin insanlık boyutunu sevgi boyutunu öne çıkaran birer mekanizmadır. Devletimize ve milletimize şefkat gözüyle muhabbetle baktığında hem devlet hem millet mutlu ve payidar kalır.

Anadolu’muz bu sıkıntıları memleketimiz kıymetli olduğundan çekiyor. Bizim vatanımız güzel herkesin gözü burada doğudan batıya, batıdan doğuya gitmek isteyen herkes Anadolu’dan geçmek zorunda bunu da yaparken zemini yumuşatmaları gerekiyor yani biz burada birbirimizle uğraşırken geçecekler onun için bizimle uğraşıyorlar.

Ben ilahiyatçıyım Diyarbakır’ı Şanlıurfa’yı Bitlis’i sahabeler şehri olarak anlatırız Anadolu coğrafyasına manevi mimarların girdiği bölgelerdir. Ve sizler orada Anadolu’nun manevi mimarlarının bekçiliğini yapıyorsunuz işiniz bu kadar zor.

Bizim kardeşliğimiz böyle bütünleşmemiz başka şehirlere de örnek olsun. Bitlis Artvin dostluğunu yaşatalım istiyorum. Size Artvin nasıl bir yer diye sorduklarında İsviçre Artvin’e benziyor dersiniz. Bizim burada çok paramız çok büyük AVMlerimiz yok ama çok güzel yüreklerimiz dostluklarımı var. Artvin’e bir gelen birde giderken ağlar Artvin böyle bir şehir. Bundan sonraki hayatınızda Artvin hep olsun istiyorum. Gidince de annelerinize babalarınıza Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin selamını iletir misiniz ? Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Bitlis Hizan İmam Hatip Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Emrullah Çam; “Karadeniz’in ikliminin coğrafyası ne kadar sertse insanı da bir o kadar sıcak ve güler yüzlü olduğunu duyuyordum şimdi bunu yerinde görüp ve yaşadık. Bizi burada evimizdeymiş gibi ağırlayan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir