Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’dan Mesaj Var

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Orhan yaptığı açıklamada; “Sevgili Borçkalılar, çok değerli hemşerilerim; Koronavirüs felaketinden dayanışma ile çıkabiliriz. Bu krizi kendi yaşam alanlarımızda da iyi yönetmeli ve bilimsel ve idari anlamda kurallara uymalıyız. Borçka Belediyesi olarak tüm gücümüzü koronavirüs salgınıyla mücadele etmek üzerine kullanacağız. Aynısını sizlerinde yapmasını istiyorum.Valimiz ve kaymakamımızın hizmetindeyiz.Kurumsal kapasitemizin de bilincinde olarak kaynaklarımızı ve kadromuzu kullanma yetkisi bizde ve bunu sonuna kadar kullanacağız.İnsan sağlığının öneminin bilincindeyiz. Yerel yönetim olarak merkezi idare ile uyumlu çalışacağız. Çalışmalarımızın odağında korona ile mücadele ve vatandaşlarımız ve kurumlarımızla dayanışma var.
Amacımız bu zorlu günlerden en az hasarla çıkıp yine eskisi gibi birbirimizin ve sağlığımızın kıymetini bilerek kardeşce yaşamak.
Borçka evinde kal sloganı ile bütün vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evde kalmalarını talep ediyorum.Sokaklarda bulunmayalım, birbirimize temas etmeyelim topluluklar halinde bulunmayalım aramızdaki sosyal mesafeyi koruyalım, kişisel temizliğimize ve hijyen kurallarına uyalım. Gerektiğinde 112-155-156-153 numaralı telefonlardan birini arayalım. İlçeyi terk edeceksek mutlaka izin alalım ve yetkilileri bilgilendirelim dışarıdan gelen olursa mutlaka yine yetkililere bildirip kontrollerimizi sağlayalım. İl dışından gelmek isteyen vatandaşlarımız lütfen yerlerinde kalsın ve sorun aşılıncaya kadar yerlerini terk etmesin. Duyuru ve ilanları dinleyelim ve uyalım. Alınan kararlara uyalım.
Her şey insanlık için bizim için sizin için. Bu krizi atlatmak birazda bizim elimizde haydi Borçka gereğini yap ve bu krizi atlat. Sevdiklerimizle yaşamak elimizde lütfen azami dikkat . Siz varsanız hayatın anlamı var.Hepinize sağlıklı günler sabırlı günler diliyorum.” Dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir