Borçka’da Engelliler Ziyaretinde Yansıyanlar

 

Borçka Kaymakamlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Borçka Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinlikte hem neşe hemde paylaşım vardı.

Borçka Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikle engelli öğrenciler unutulmadı.

Engelliler salona sandalyeleri ile alınırken, yapılan etkinliğe engelli vatandaşlar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Kaymakam Hasan Hüsnü Türker ile Belediye Başkanı Aslan Atan yaptı.

Kaymakam Türker, konuşmasında, “Engelli kardeşlerimizi evlerinde saklarlardı, çünkü ortaya çıkmamak için gizlenirlerdi. Şimdi ise devletimiz şefkat elini uzatarak,onları rahatlatacak çok güzel çalışmalar yaptı ve yapmaya da devam ediyor” dedi.

Engellilerin sorunlarına değinilen ve gösterileriler ile devam eden organizasyon, engelli ve sağlıklı bireylerin entegrasyonu ile bir birinden güzel gösteriler sundular. Down Sendromlu bir genç,gösteri sonrası koynunda sakladığı,Türk bayrağını açarak Kaymakam Türker’e taktim etti.

Engelli öğrenciler ise ziyaret edilmenin duygularını yüz tebessümleri ile anlatmaya çalıştılar.

Engelsiz eğlence,geniş halka eşliğinde horonlar ile sona erdi.

Ziyarete Kaymakam Hasan Hüsnü Türker,Belediye Başkanı Aslan Atan,AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Eğitim Merkezi Müdürü Elif Uzunal katıldı.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir