Anasayfa / Anasayfa / Büyük Artvin Fuarının 2. Gününde Yusufeli Tanıtıldı

Büyük Artvin Fuarının 2. Gününde Yusufeli Tanıtıldı

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi birlikteliğinde düzenlenen Artvin Yöresel Ürünler Kültür ve Turizm Fuarı, ikinci gününde renkli görüntülere sahne oldu.

Artvin kent merkezindeki Çoruh Parkta devam eden Büyük Artvin Fuarında her gün bir ilçenin tanıtımına yer veriliyor. Bu kapsamda fuarın 2’inci gününde Yusufeli kaymakamlığının organizasyonunda Yusufeli’nin güzellikleri tanıtılarak, ‘Amatör Ses Yarışması’ düzenlendi.

Amatör ses yarışmasına katılan birbirinden yetenekli 10 genç şarkılarını seslendirirken, sahneye yerleştirilen desibel ölçer ile seyircilerin alkışları birinciyi belirledi. Desibel ölçerin sonuçlarına göre: Yaylalar parçası ile Melisa Yaralı birinci, Hey Gidi Karadeniz Parçası ile Yaren Arslaner ikinci, Barhal Çayı ile Yusuf Sağlam Dayanç üçüncü oldu.

Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar Amatör Ses Yarışmasının birincisi Melisa Yaralıya, kupasını takdim ederek bundan sonraki hayatında başarılar diledi.Ses yarışmasının ardından Yusufeli ilçemizin yerel sanatçısı Selçuk İlhan’ın sahne alması ve katılımcıların horon oynaması ile eğlence doruklara çıktı.

Artvin Yöresel Ürünler Kültür ve Turizm Fuarının ikinci gününde ayrıca açık hava sinemasında Yeşilçam klasiklerinden ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filmi oynatıldı.

( Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir