Canpolat “Ebe Ve Hemşireler Haftası” Mesajı Yayımladı

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat “Ebe Ve Hemşireler Haftası” Mesajı Yayımladı

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat yayımladığı mesajda; “İnsan ve insanın sağlığı göz önüne alındığında, bu yolda gösterilen tüm gayret ve sağlanan hizmetlerin kutsallığı büyük önem kazanmaktadır.

Sağlık sorunları olan vatandaşlarımıza umut ve yaşama sevinci kazandırabilmek için gece gündüz demeden büyük fedakarlıklarla hiçbir ayrım gözetmeksizin çalışan hemşirelerimiz, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez faktörleridir.

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan, sevginin ve şefkatin sembolü olan ebeler ve hemşireler haftasını kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.

Ebe ve hemşirelik, temelinde insan sevgisi olan, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş, özveri, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran sabrın öne çıktığı ve toplumsal beklentilerin yüksek olduğu zor ve önemli bir meslek dalıdır. Hemşireler, gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, insan sağlığı için özverili çalışmalarda bulunarak kutsal ebelik ve hemşirelik görevini ifa eden ve başta eşim Dilek Canpolat Hanımefendi olmak üzere bütün fedakar ebe ve hemşirelerimizin gününü kutlar, sağlık, esenlik ve meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir