Anasayfa / Anasayfa / Cerattepe’ye bir Destek Aylin Nazlıaka

Cerattepe’ye bir Destek Aylin Nazlıaka

Ankara Milletvekili Aylin NazlıakaCerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Yeşil Artvin Derneği ve kentteki sivil toplum kuruluşlarının (STK) aldığı karar doğrultusunda, Artvin’deki doğa tahribatına karşı imza kampanyası başlatıldı. Ülke genelinde, 19 Aralık’a kadar devam edecek kampanyada toplanan imzalar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilecek.

Ankara Milletvekili Aylin NazlıakaCerattepe için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.Cerattepe’nin sadece Artvin halkının sorunu olmadığına değinen Nazlıaka, Yeşil Artvin Derneği tarafından yayınlanan video ile herkesi imza kampanyasına destek olmaya çağırdı.

“Artvin Diye Yazılır Mücadele Diye Okunur”

CHP Ankara Milletvekili Aylın Nazlıaka imza kampanyasından önce bir video yayınlayarak neden imza attığını şu şekilde ifade etti: “Cerattepe’ye sahip çıkmak için başlatılan imza kampanyasına bende katıldım. Hereksi bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Çünkü bu mesele sadece Artvin’in meselesi değildir, bu sorun Türkiye’nin sorunudur doğasına yaşamına sahip çıkan bütün insanların sorunudur onun için hepimiz bu sorunun bir parçasıyız. Diyorlar ki burada biz sadece bir nokraya gireceğiz, bu aynen insanın vücuduna şırıngayla zehir verilmesi gibidir.  Onun için Artvin’ine, yeşiline, doğana sahip çık Artvin diye yazılır mücadele diye okunur. Bizlerde bu mücadelenin bir parçası olacağız ve eminiz kazanacağız” dedi.

Artvin Çevre Platformları tarafından başlatılan imza kampanyası ay sonuna kadar devam edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir