CHP Artvin Belediyesi İçin Aday Tanıtım Programı Düzenledi

 

CHP  Artvin Belediyesi İçin aday tanıtım programı düzenledi. Programa iyi partililerde yoğun bir şekilde eşlik etti.

Artvin Belediyesi İçin Aday Tanıtıp Program Düzenledi  CHP ve İYİ Parti birlikte Artvin Belediye Başkan Adayı tanıtım programı düzenlendi. 27 Ocak 2019 Pazar günü Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılan aday tanıtma programına İYİ Parti ve CHP birlikte salonu hıncahınç doldurdu.  Protokolde merhum Emin Özgün’ün fotoğrafı konarak koltuk boş bırakıldı.Merhum Özgün’ün 6 Nisan 2013 tarihinde 15 bin kişilik büyük maden mitinginde yaptığı ve tıklanma rekoru kırdığı hatta bundan dolayı yargılandığı o anlamlı konuşması sinevizyonda gösterildi. salonda duygulu anlar yaşandı.

Aday tanıtım programına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan,  Eski Belediye Başkanları Seracettin Yazan, Kadir Halvaşi,  Murgul Eski  Belediye Başkanı Nurettin Durmuş, Kılıçkaya Eski Belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı  Emrah Özkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul,  Belediye Meclis Üyeleri Sinan Saraç, Nermin Albayrak, Cemal Bekçi, ARTSO Başkanı Seçkin Kurt,  Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner, 33 Nolu taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız.  Çağdaş Eğitim Dayanışma Derneği Başkanı Fehmi Mutlu, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, AFGAD Başkanı Turan Şentürk,  CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üye adayları, İl Genel Meclis Üye Adayları,  Halkevleri Artvin Şubesi Başkanı Dursun Ali Koyuncu,  ORKOOP Başkanı Hasan Yaşar,  CHP Belediye Başkan Adayları Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı  Ergül Akçiçek, Yusufeli Belediye Başkan Adayı  Barış Demirci, CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi ve partililer katıldı.

Sunuculuğunu CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt  Öztürk’ün yaptığı  Aday tanıtım programı Saygı Duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti  Genel Başkan  ı Meral Akşener’in mesajı okundu.

İlk konuşmayı İYİ Parti Merkez İlçe Başkan Emrah  Özkan yaptı.  Özkan, CHP’nin İTİ Parti ile mecliste aynı çizgide muhalefet yaptılarına dikkat çekerek;   CHP İYİ Parti ortak aday tanıtım programımıza hoş geldiniz.  Demir Elçin ile Artvin’de  seçim alacağız.  İyi Parti olarak niçin millet ittifakındayız.?  İYİ Parti Türk Milliyetçiliği ekseninde  Atatürk ilke ve inkılaplarını yaşatma  adına Millet İttifakında yer almaktayız  Türkiye Cumhuriyeti kuruluş değerlerine  yapılan sözlü sataşmalardan anlaşılmaktadır.  Cumhuriyet Halk Partisi TBMM’ye verilen önergelerde aynı safta yer almışız. Artvin’de belediye başkan Adayıolarak Demirhan Elçin için birlikte açlışacağız.”dedi.

Ardından Selim Bilgin kısa bir konuşma yaptı. . Bilgin; Öncelikle  Cüneyt başkana teşekkür ediyorum.  Önceki  Genel başkanımızın dediği gibi ben sizi görünce cumhuriyeti görüyorum. CHP ile birlikte  Artvin için 31 Mart sonrası İYİ olacak diyen iyi partililere teşekkür ediyorum.  Kadir ağabeyimizi görüyorum.  Seracettin ağabey  de burada. Belediyecilik sadece çöp toplamak değildi. Su da değildir. Aynı zamanda cumhuriyet değerlerini yaşatmalı.” dedi.

İl Başkanı Ahmet Biber de yaptığı konuşmasında; “Bu güzel topluluğu burada görmek hepimizi mutlu etti. Burada kadınlarımız gençlerimiz  var. Tüm demokrasi güçleri burada. 31 Martta bu demokrasi güçleri  bu kaleyi tekrar alacak. Bundan eminiz . Burada birlik dedik yakalandık. Bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim. Bugün ülkemiz gerçekten beklemediğimiz yolda ilerliyor. Sıkıntılarımız.  Türkiye’de borçların nasıl arttığını buna karşı tarımımızın nasıl çöktüğünü son dönemde gümrük vergileri düşürüldü ithalatın önü açıldı.  Soğan ve domatesin gümrük vergileri düşürülecek Bizim çiftçimiz ne olacak. Her şeyi  ithal eder hale geldi Türkiye’nin geleceğinden kaygılıyım. Çocuklarımızın geleceğinden  endişe ediyorum. 550 milyar dolar dış borç var. Ödenemiyor. Bu . Tekrar üreten Türkiye yapmak zorundayız. Tüketen belediyeler değil, üreten belediye yapacağız. Borçlanan değil kaynak yaratan, kaynak sağlayan belediye olacağız Çağdaş Cumhuriyet şehrini tekrar   sağlayacağız.  Geleceğimizi umutlarımızı koruyoruz. Seçimlerde hep beraber bu mutluluğu hep beraber yaşayacağız” dedi.

31 MART’TAKİ DÜĞÜNÜMNÜZÜN KINASINA HOŞGELDİNİZ

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise “31 Martta düğünümüz var. Kınamıza hoş geldiniz.  Ben Artvin’i şöyle tarif ediyorum. Bizim topraklarda her düşünceden insan çıkar bir tek vatan haini çıkmaz. Biz sevgimizi göstermek için telefonumuza 08 alır kuyruğa gireriz. 08 plakayı almak için kuyruğa gireriz.  Ölürüz Artvin’e götürün deriz. Artvin sevdası budur. İki genel başkan söz konusu vatan ise gerisi teferruattır dediler. Çok önemli bir yola çıkıyoruz.  Artvin özelliğine uygun belediyecilik anlayışını getireceğiz.  İYİ parti Genel Başkanı çok saygı duyduğum Sayın Meral Akşener ve genel başkanımız birlikte bu tabloyu oluşturdular. 50 kentte birlik yapıyoruz. 4. önem Artvin milletvekilliği yapıyorum. Ben bugünden itibaren Uğur Bayraktutan olarak İYİ Partinin de fahri Artvin Milletvekiliyim.

Türkiye olağanüstü dönemden geçiyor.  Meclis Başkanlığından istifa etmiyor. 94. Madde diyor ki TBMM Başkanı siyasi faaliyete bulunamaz diyor. Belediye  seçimi siysi seçim değil diyor. Biz yaşanabilir bir Artvin vaat ediyoruz.  Emin Özgün’ü göz yaşlarıyla izledik.  Biz onunla bir sac ayağını kaybettik. Belediyeyi geriye alacağız. Cerattepe mücadelesinde. Emin Özgün büyük bir güçtü. Belediye büyük bir güçtü.

Son olarak konuşma yapan CHP  Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin uzun bir konuşma gerçekleştirdi.  Elçin konuşmasında şu ifadelere  yer verdi; Ben sizlere kısa bir yaşam hikayemi anlatmak istiyorum. Ben 30 Haziran 1960 tarihinde babamın ve çocuklarımın da doğduğu Artvin Balcıoğlu mahallesinde doğdum sülalem buradan geriye doğru 350-400 yıllık Artvin, yerlisidir, ilkokulu gazi ilk okulunda. Orta okulu 50.yıl orta okulunda, lise öğrenimini Artvin endüstri meslek lisesinde tamamladıktan sonra Ankara yüksek teknik öğretmen okulu şimdiki adıyla teknik eğitim fakültesini kazanarak üniversite hayatına başladım, 1980 öncesi öğrenci olayları nedeniyle öğrenimimi tamamlayamadan Artvin’e geri döndüm , öğrenim hayatımı daha sonraki yıllarda Anadolu üniversitesi halkla ilişkiler bölümünü bitirerek tamamladım çalışma hayatına orman işletme müdürlüğü , o zamanki adıyla YSE ve DSİ müdürlüklerinde geçici işçi olarak çalıştım , 1979 yılında Dsi de teknik personel olarak devlet memurluğuna başladım.

1981 yılında vatani vazifemi yapmak üzere görevimden ayrılarak Bilecik Söğütte jandarma er olarak askerliğimi tamamladıktan sonra dsi deki memurluk görevime tekrar başladım , dsi deki memurluk görevimden çok kısa bir süre sonra 1983 yılında istifa ederek ayrıldıktan sonra 20 haziran 1983 tarihinde esnaf teşkilatında işe başladım . 10 kasım 1986 yılında kendi işyerimi açıp esnaflığa başladım . sırasıyle 1988 yılında giyim eşyaları ve sanatkarlar odasında, 1989 yılında esnaf ve sanatkarlar odaları birliğinde , 1999 yılında esnaf kefalet kooperatifinde başkanlık görevine seçildim bu görevlerimi 13 kasım 2018 tarihine kadar kesintisiz devam ettirdim esnaf teşkilatındaki 35 yıllık hizmet süremde 1993 yılında Türkiye esnaf ve sanatkarlar konfederasyonu ( tesk ) yönetim kuruluna seçildim.

Bu görevimi 2010 yılına kadar kesintisiz 17 yıl devam ettirdim. bu 17 yıllık hizmet süresinde 2002-2010 yılları arasında TESK genel başkan vekilliği görevinde bulundum . yaşamında geldiğim her göreve atamayla değil hep seçilerek geldim . Belediye başkan adaylığım nedeniyle YSK kararları gereği 13 kasım 2018 tarihinde bu görevlerimden istifa ettim . Kısaca ben önceleri kahvecilik daha sonra bakkallık yapan ve uzun yıllar esnaf teşkilatında hizmetleri olan nam-ı diğer Çakal Nuri’ nin oğluyum

DİNLENMEMEK ÜZERE YOLA ÇIKANLAR ASLA YORULMAZLAR

14 kasım 2018’de üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum partim cumhuriyet halk partisinde resmi olarak adaylığım açıklandıktan sonra gece gündüz demeden bir çok çalışma içerisinde bulunduk taziye ziyaretleri , hasta ziyaretleri , esnaf ziyaretleri , ev ziyaretleri , düğün ve benzeri gibi bir çok organizasyona katılarak halkımızla birlikte olduk . görüyoruz ki Artvin değişim istiyor , Artvin yenilik istiyor , Artvin kendi evladını belediye başkanı yapmak istiyor , sizlere söz veriyorum ; emaneti mutlaka hep birlikte geri alacağız .

Bugüne kadar gelen süreçte ben sadece CHP’nin değil başta iyi parti olmak üzere tüm bileşenlerin yani Artvin halkının ittifakının belediye başkan adayıyım belediye başkanı olduğumda Artvin halkının ittifakı sorumluluğu ile görev yapacağıma söz veriyorum. daha güzel bir Artvin için el ele omuz omuza çalışacağız. şunu çok iyi biliyorum ki , Mustafa kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘ , dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar .. Biz de dinlenmemek üzere bir yola çıktık , yorulmayacağız herşey güzel olacak , her şey iyi olacak . 31 mart akşamı zafer bizim olacak, Mart’tan sonrası bahar. Değerli hemşehrilerım , beni tanıyorsunuz .

Ben bu memleketin evladıyım. Çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim, ticaret yaptığım , aşık olduğum , dağında taşında anılarımın olduğu, doğasına ve boğasına sevdalandığım Artvin için , hayallerim ve hedeflerim var Artvin’in sorunlarını da çözümlerini de biliyoruz çözümlerle geliyoruz . öğrencisinden , yaslısına , çocuğundan , gencine memuruna işçisine , esnafından iş adamına kadar bütün bileşenlerle birlikte Artvinlimizi yöneteceğiz..

Esnafıyla rekabet etmeyen, işçisine zulmetmeyen tüketen değil öğreten ve şeffaf bir belediye için hep birlikte çalışcağız, ulaşıma. cop entegre tesisinden otopark sorununa kadar tüm sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Hep birlikte yeni Artvin’i inşa edeceğiz. Gençlerimizin özgür internet alanlarında vakit geçirdiği çocuklarımızın daha modern parklarda oynadığı esnafımızın huzur ve bereketle dükkânları açtığı araçların park etmediği cadde ve sokaklarda gezeceğiz mutlu ve huzurlu şekilde yasayacağımız bir Artvin yaratmak için çok çalışacağım.

Sizlere yönetim anlayışımızı kısaca açıklamak istiyorum belediye meclis toplantılarımızı belediyede değil her meclis toplantımızı başka bir mahallede halka açık halkın ayağına giderek şeffaf bir şekilde halkımızla bütünleşerek yapacağız.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun her mahallenin muhtarına kendi mahallesinin gider bütçesini yapma imkanı sağlayıp muhtarlarımıza belediye gözetiminde harcama yetkisi vereceğiz bizim belediyeciliğimiz de yapacağımız değişiklikleri cadde ve sokak isimleri dahil olmak üzere halka soracağız, belediyenin önüne sandık koyacağız, web sayfamızı anda halkın oy kullanmasını sağlayarak hemşehrilerimizin görüşlerini alarak uygulamalar yapacağız.

Belediyede çalışan emekçilere eşit işe eşit ücret uygulamasını başlatacağız. Emekçinin çalışanın ücreti ödemeden belediyenin hiçbir ödemesi yapılmayacak. Belediye çalışanlarının ücretlerini geciktirmeden zamanında ödeyeceğiz. Belediye çalışan hiç bir kimseyi isten çıkarmayacağız. Belediye çalışanının hak ettiği hiçbir kanuni iznini gasp etmeyecek ve izin hakkını emekçi ile pazarlık eder hale getirmeyeceğiz .”dedi.

Konuşmaların sonunda CHP Gençlik Kolları Başkan Adayı Demirhan Elçin’e belediye başkanı seçildiği taktirde sahadaki çalışmaları yerinde incelemesi için takım elbise kravatla değil, iş elbisesiyle gidebilmesi için iş elbisesi hediye etti.

Konuşmaların ardından İYİ Parti’nin belediye ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı. Birlik ve beraberlik fotoğrafının çekinilmesinin ardından  aday tanıtım programı sona erdi. (CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin’in konuşmasının 2. Bölümünü yarın yayınlayacağız.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir