CHP Borçka Olağanüstü İlçe Kongresi Yapıldı

CHP Borçka Olağanüstü İlçe Kongresi Yapıldı

CHP Borçka Olağanüstü İlçe Kongresi Yapıldı Recep Özçelik Borçka İlçe Yeni Başkanı Seçildi

CHP, Borçka İlçe Başkanlığı için Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Tek aday ve tek liste ile gidilen Olağan Genel kurul’un açılışını, ilçe örgütünü seçime götüren geçici başkan Sefer Şirin yaptı. Divan Başkanlığını Metin Arifağaoğlu, divan üyeliklerini ise İlçe Eski başkanı Arif Solmaz ve Şadi Özden önerildi. Divan Oy birliği ile kabul edildi. Olağanüstü Genel kurul, divan teşekkülünün ardından Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Olağanüstü Borçka İlçe Kongresine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, İl Başkanı Ahmet Biber, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, ESOB Başkanı Demirhan Ekçin, İyi Parti İlçe Başkanı Recep Çırak, DP İlçe Başkanı Sabri Demiral, CHP İlçe Eski Başkanı Emine Türkan Küçük ve partililer katıldı.

Kongreye Belediye Başkan aday adayları, Hopa; Gürbüz Akyüz, Taner Ekmekçi, Fehmi Ustabaş, Adnan İskender, Hasbi Topaloğlu, Artvin Belediye Başkan Aday adayları Demirhan Elçin, Ahmet Biber, Kemalpaşa Belediye Başkan Aday adayları Ergül Akçiçek, Ali Ustabaş, Ardanuç Belediye Başkan Adayları Mesut Aksakal, Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkan aday adayı Naci Köroğlu katıldı.

Kısa bir açılış konuşması yapan Geçici Başkan Sefer Şirin, “Bir önceki Başkan Vehbi Yılmaz ve yönetim, kendi istekleriyle, daha iyi çalışabilme, yeni bir başkan ve yönetimin oluşması için istifalarını sundular. Kendilerine verdiği hizmetlerinden dolayı başta Başkan Vehbi Yılmaz olmak üzere yönetimdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün olağanüstü kongre yapıyoruz. Artvin’e, Borçka’ya, partimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Daha sonra Divan Başkanı Arifağaoğlu seçim programını işleterek ilk konuşmayı divan başkanı olarak yaptı.

Arifağaoğlu, yerel seçimlerinin önemine dikkat çekerek, herkesin birlik içinde olması durumunda yerel seçimlerde başarılı olunacağını savundu. Arifağaoğlu, Borçka’da sağlanan birlikteliğin herkese örnek olabilecek bir tablo sergilediğini belirtti. Arifağaoğlu, “Ben bu partide 2 dönem milletvekilliği onuru yaşamış, memleketine hizmet etmeye çalışmış bir ağabeyinizim.

Ben artık aksaçlılar gurubunda yer alıyorum. Bana nerede, ne zaman ihtiyaç duyulursa her zaman göreve hazır olduğumu söyledim.

Borçka 31 Mart yerel seçimlerinde aday konusunda hem fikir olmuş, tek aday ile seçime gidiyor. Bu birliktelik inanıyorum ki Borçka Belediye Başkanlığı’nı kazandıracaktır. Adayımız herkesin çok sevdiği, yakından tanıdığı, tüm Borçka Halkı’nın taraflı, tarafsız, partili, partisiz herkesin oy verebileceği değerli bir arkadaşımız.

Henüz YS K seçim takvimi başlamadığı için istifasını vermedi. Ancak burada bugün yeni seçilecek olan Recep Başkanımız ve Yönetim Kurulu, yarından itibaren çalışmalarına başlayacak. Ev ev kapı kapı gidilecek. Sıkılmadık el bırakılmayacak. Biliyorsunuz Giresun’da 4 Eylül’de Bölge toplantısı yapıldı. Orada alınan karar; AKP’nin gerek ekonomimize, gerek ülkemize, milletimize yaptığı kötülükleri örnekleriyle açıkça bıkmadan anlatacağız” dedi.

İş Bankasıyla ilgili ortaya atılan ve gündeme gelen konuyu da anlatan Arifağaoğlu, “İş Bankası Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve banka çalışanları ve halkın iştiraki i ile kurulmuş özel bir bankadır. Atatürk’ün hissesi %28.9, çalışanların %40 ve geri kalan halkın iştirakidir. Buradaki kazanç şimdi Türk Tarih ve Türk Dil Kurumuna aktarılmaktadır. 1954’te hazineye aktarılmış, ardından 1980’de darbeci Kenan Evren tarafından yeniden hazineye devredilmiş. Daha sonra CHP yeniden siyasete girince mahkemeye verilmiş ve haklar geri alınmıştır” diye konuştu.

Daha sonra söz alan CHP İlçe Başkan adayı Recep Özçelik, “Bugün yeni CHP ilçe Yönetimini belirlemek üzere Olağanüstü Kongremiz içim toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu usu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bizlere bu vatanı bırakan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. CHP’ye emeği geçen tüm liderlerimizi de saygıyla selamlıyorum.

İlçe başkanlığına aday olmamı isteyen bu göreve bizleri layık görenlere de Yönetim Kurulu adına sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini hepimiz biliyoruz. Borçka’mızı da bundan ayrı düşünmek olanaksızdır. BU nedenle CHP’ye en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz. İktidarların soysuzlaşmaması için muhalefetin şart olduğu J.J Russo söylemektedir.

Önümüzde Mart 2019 Yerel seçimleri var. Bu nedenle seçilecek olan yönetimimizi çok zor bir dönem beklemektedir. Ağır bir yük ve sorumluluk alacağımız bilincindeyiz. Zorlukları aşmak ve başarıya ulaşmak için sen ben demeden arzulanan hedefe ulaşabiliriz. Tevfik Fikret’in dediği gibi; Bu yollardan şerha şerha bağrımız hun, Çünkü yollar dikenli, O nedenle Büyük ozan Yunus’un dediği gibi; “Gelin Canlar Bir olalım” diyelim, mutlu sona bu bilinçle birlikte el ele ulaşalım.

Atatürkçülüğü özümsemiş, demokrasiden Adaletten, Hukuktan yana Borçka’yı seven herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Ana ilkemiz söylenmek yok, söylemek var. Dedikodu yok, üretmek var, Hedefimiz ilçemiz için neler yapabiliriz? Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir Borçka ve vatan nasıl bırakabiliriz. Çabamız, hedefimiz budur.

Ben bu yola çıkarken tek başıma çıkmadım. Yönetimimizde yer alan değerli arkadaşlarımızla çıktım. Sadece İlçe örgütü değil, tüm partililerimiz adeta seferberlik anlayışı ile ülkemizi, ilimizi, ilçemizi bu kötü yönetimden, asla kaderimiz olmayan bu kötü gidişattan kurtarabiliriz. Umutsuz kalmış, yarınlarından bir beklenti kalmamış insanların umudu biziz. Bu bilinçle çalışacağız.

Tarihte Timur Belek var bilirsiniz. Onun bir fili varmış. Tarlalara, ekinlere her şeye zarar veriyormuş. Orada bulunan hocaya Köylü demiş ki şu fili Timur’a söyleseniz de bizi zarardan kurtarsanız. Hoca tamam demiş. Ama bir şartım var, herkes benimle gelsin ki Timur söylediğime inansın. Yola çıkıyorlar Timur çok sert bir adam kapıya gelip hocayı içeri itip kaçarlar. Hoca bakar ki geride kimse yok. Derki O yalnız Filin canı sıkılıyor, yanına bir fil daha alın. Böylece filler ikilenmiş. Herkes birlikte çalışacak. Herkes kazanmak için çalışacak.” dedi.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Borçka’nın yakaladığı birlik ve beraberliği çok değerli ve anlamlı bulduğunu belirttiği konuşmasında,”Bugün Borçka İlçe Başkanlığı Olağanüstü Konsersindeyiz. Borçka 31 Mart 2019 Yerel seçimler için çok önemli bir birlikteliği yakalamış. Tüm Borçka Sosyal Demokrat belediyeciliğin artık gelme vaktinin olduğuna inanmış.

Eski İlçe Başkanımız Vehbi Yılmaz’a ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyoruz.

Vehbi Yılmaz ve ekibi Borçka İlçe Başkanlığı binasını kazandırdılar. Bu binanın kazandırılmasında çok büyük katkıları olan Sayın Milletvekilimize, sayın İsmet Acar’a çok teşekkür ederim. Biz her zaman söylediğimiz gibi birlik beraberlik içinde Borçka’da belediye başkanlığı seçimini kazanacağız. Kazanmak zorundayız. Çünkü ülkenin ve milletin bize ihtiyacı var. Bu kongre Borçka’ya Artvin’e ülkemize hayırlı, uğurlu olsun.” Diye ifade etti.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin’deki belediyeleri geri alacaklarını bunun için genel başkana söz verdiğini belirtti. Borçka’nın sağladığı birlikteliğin çok önemli bir örnek olduğuna vurgu yaparak yeni başkan ve yönetime başarılar diledi.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir