CHP Kadın Kolları Seçimini Yaptı

 

CHP Şavşat İlçe Başkanlığı sonrası Kadın Kolları Başkanlığı seçimi için sandık kuruldu.

CHP Şavşat Kadın Kolları Eski Başkanı Sevgi Gökçe Acar’ın katılmadığı kongrede CHP lı Kadınlar Songül Karagöz etrafında birleşerek CHP ‘nin yeni Şavşat İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi.

CHP Şavşat ilçe başkanlığı binasında saat 13.00’te bir araya gelen CHP’li kadınlar tek aday olan Songül Karagöz’ü CHP’nin yeni Şavşat İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak seçtiler.

Milletvekili Bayraktutan Telefonla Aradı

CHP Artvin Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan Şavşat Kadın Kolları seçimi öncesi İlçe Başkanı İmran Kayaoğlunu arayarak tebrik ederek hayırlı olması dileklerinde bulunarak herkese selam sevgi ve saygılarını iletti.Uğur Bayraktutan, Daha sonra seçim bitiminde de yeni seçilen Kadın Kolları Başkanını arayarak başarılar diledi.

Muhteşem Başkandan Muhteşem Konuşma

CHP Şavşat ilçe Başkanlığı salonunda yapılan Kadın Kolları seçimine CHP Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu, partili kadınlar ve delegeler katıldı.

İlçede yapılan bütün etkinliklere usanmadan yorulmadan katılan Yaşlılarla engellilerle her durum ve her şartta bir arada olan, büyükle büyük, küçükle küçük Şavşat halkının sevdiği ve önemsediği CHP İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu Kadın Kolları Başkanlığı seçimleri öncesi muhteşem bir konuşma yapan İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu birlik beraberlik mesajları verdi.

CHP İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu Yapılan Kongreye gelmeyerek kendi Facebook sayfasından açıklama yapmayı tercih eden Kadın Kolları Başkanı Sevgi Gökçe Acar’a  tepki göstererek konuşmasına Ülkemizdeki yaşanan felaketlerde hayatını kaybedenlerle ilgili olarak “Öncelikle son günlerde yaşanan felaketlerde şehit olan ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır yaralılarımıza acil Şifalar diliyorum.” Dedi

İmran Kayaoğlu, “Bu parti hepimizin. Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün partisidir. Bu halkın partisidir. Bu Partinin her kademesinde görev alan kişi bu duygu ve düşünceler ile hareket ederek sorumluluklarını en iyi bilen partililerdir. Ben varsam varım ben yoksam yokum bu partide asla olmamalıdır. Bu partililere ve bu partiye karşı hiç kimsenin küsmeye veya ben yokum demeye hakkı yoktur. Hiç kimse ile kırgın olamayız. Herkesi kucaklayıcı olmalıyız. Hatalarımız kusurlarımız varsa bunun konuşulup çözülme yeri bu Partinin çatısı altında olmalı ve dışarıya çıkarken el ele gönül gönüle kol kola olmalıyız.

Bu partinin her ferdine hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ama başkalarının da beraber yürüdüğü bu davada burada ki bu güzel birlikteliğe bir teşekkür etmesi gerekirdi. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer bu memleketin çimentosuyuz, taşıyız, toprağıyız, kireciyiz. İşte bu gücü daha güçlü hale getirmenin yolu da asla yıkılmayacak tuğlaları üst üste koyarak olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Bu dava farklı davadır. Bu dava ezilenin hakkı olana hakkı vermenin, ayrıştırıcı değil birleştirici olmalı. İktidar yürüyüşümüzü bu güç ile ve en çokta kadınlarımızın fedakar çalışmaları ile olacaktır.” Dedi

Artvinli Kadınlar Demokrasinin Gücüne En Çok İnananlardır

İmran Kayaoğlu, “Yarım asırdan önce kadın gücüne inanarak ilk kadın belediye başkanını Artvin de Kılıçkaya Beledesinde Sadiye Ardahan hanımefendiyi seçerek Artvin de kadın gücünü ve demokrasi anlayışını ortaya koymuştur. Onun için hepimize çok büyük görevler düşmektedir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, ‘Her Kadın Kuvayi Milliyecidir.’ İşte bizler Artvinli kadınlar olarak bu bilinç ve ruh ile çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.” Dedi.

İmran Kayaoğlu konuşmasının son bölümünde ise; “Demokrasiye olan inancım ve ülkemizdeki eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında yaşanan sorunların aşılmasında kadın gücüne, diline, hassasiyetine inancımdan dolayı partimizin ilkelerinden asla taviz vermeden inançlarımız doğrultusunda ben ve yönetimimdeki arkadaşlarımızla hareket ederek, yeni seçilecek olan Kadın Kollarımız ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Amacımız; örgütün üstünlüğünü sağlamak ve partimizi iktidara taşımak. Bu yolda Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan inancımız, sevdamız ve gönüllüğe esas sağlıklı bir örgüt yapısının oluşumunda parti ahlakı ve kültürü ile hedeflerimize ulaşmak için hür ve özgür irademizle çalışacağımıza söz veriyorum. Şu ana kadar emeği geçenlere teşekkür ediyor yeni seçilecek olan Kadın Kollarımıza da başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra CHP Şavşat Kadın Kolları Başkanlığı için aday olan Songül Karagöz kendisini tanıtarak yıllarca bu dava için çalıştığını ifade ederek amacımız Şavşatlı bütün kadınları bir araya getirmektir şeklinde ifade etti.

Yapılan seçime tek aday olarak giren ve oyların tamamını alan Songül Karagöz; “Öncelikle hepinize bana göstermiş olduğunuz güven için çok teşekkür ediyorum. Asla sizlerinin güvenini boşa çıkarmayacağım. İlçe Örgütümüz ile birlikte uyum içerisinde çalışarak önümüzde ki seçimlerde CHP nın İktidar yürüyüşüne ilçemizden çok önemli bir katkı sağlayacağız. Bu davanın sorumluklarını biliyorum.” Dedi.Yapılan seçimler sonrası CHP’li kadınlar kadın dayanışması olarak birlikte yemek yiyerek sohbet ettiler.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

İçişleri Bakanlığımızca “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konularak trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir