Anasayfa / Anasayfa / CHP’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Ziyareti

CHP’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetine bir ziyarette CHP İl Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin’den geldi. Ziyarete CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin,CHP İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra adayı Zafer Gülenç, Merek İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Nuri Öztürk katıldı.

CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, aracılığıyla ilimizde görev yapan bütün basın mensupların 10 Ocak çalışan gazeteciler günün kutladı.

Biber, “Basın mensuplarını önemli bir göre üstlendiğini ifade ederek şunları söyledi, basını görevi doğru bilgilerle aydınlatmak. Olayları hiç çarpıtmadan doğru bir  şekilde aktarmak insanların bilgilenmesini sağlamak. Fakat bugün Türkiye’de basının bir kesimi ne yazık ki, iktidar ne derse onu yazıyor. Onun dışında cılız denilebilecek muhalif basın var o gazeteler de ne kadar okunuyorsa o derece yayın yapa biliyorlar.

Bu koşullar altında söylenebilecek tek söz bence şudur; kalemini ve düşüncesini özgürce halkın haber alma hakkı için kullanan tüm basın emekçilerimizin gününü kutluyorum ve özgürlüklerin, demokrasinin güçlendiği ve basının üzerindeki baskıların kalkarak halkın şeffafça haber alma haklarına kavuşacağı günlerin özlemiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

Öte yandan CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin ise, basının ne zorluklar altında görevlerini sürdürdüklerini biliyoruz. Öte yandan Artvin Gazeteciler Cemiyeti ilimizde bulunan basın  çalışanlarını bir arada toplama açısında önemli bir görev üstlenmiş. Bu bağlamda STK yöneticiliği yapan bir kardeşiniz olarak her daim desteklerimiz sürdüreceğiz diyerek 10 ocak basın çalışanları günü kutladı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başta CHP il Başkanı Ahmet Biber ve yönetimine teşekkürlerini sundu.

Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir