Anasayfa / Anasayfa / ÇNHRP Uygulamaları Yerinde Denetlendi

ÇNHRP Uygulamaları Yerinde Denetlendi

ÇNHRP Uygulamaları Yerinde Denetlendi Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Dairesi Başkanlığı Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (JICA) uygulamaları kapsamında tesis edilen çalışmaları yerinde denetlediler.

ÇNHRP Uygulamaları Yerinde Denetlendi Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Dairesi Başkanı Fahrettin Ay’ın Başkanlığında, Hazine Başkontrolörü Ayhan Mutlu, Hazine Denetçisi Belçim Özdemir, Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Proje Süpervizörü Cemil Ün ile projede yetkili diğer merkez ve taşra görevlilerinin katılımıyla Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (JICA) uygulamaları kapsamında tesis edilen çalışmaları yerinde denetlediler.

Ziyaretin ilk gününde Yusufeli mikro havzasında Toprak Muhafaza, Küçük Ölçekli Sulama Alt Yapısının İyileştirilmesi, Kapama Meyve Bahçesi (Ceviz Bahçesi,Dut Bahçesi), İkinci gün Veliköy Mikro Havzasında Küçük Ölçekli Sulama Alt Yapısının İyileştirilmesi, Meyveciliğin geliştirilmesi(Meyve bahçesi ziyareti), yem bitkileri Üretiminin artırılması, Toprak Muhafaza, Bozuk Orman Rehabilitasyonu, Ahır Şartlarının İyileştirilmesi,Güneş enerjili su ısıtma sistemi, Isı Yalıtımı ve Katı Yakıtlı Kat Kaloriferi sistemi,Arılı kovan ve Elektroşoklu Çit Sistemi ve Şavşat Susuz Orman Fidanlığı yerinde görüldü. İncelemelere Artvin Orman Bölge Müdürü V. Emin Yılmaz, ÇNHRP İl Uygulama Koordinatörü Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Muammer Tizi, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdür V.NedimTuylu, Yusufeli Orman İşletme Müdürü Serhat Ersöz, Yusufeli Orman İşletme Şefi Yasemin Terzi, Şavşat Orman İşletme Müdürü Mustafa Kesici, Şavşat İşletme Müdür Yardımcısı Murat Durmuş ile Projenin paydaşlarından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra yetkilileri ile İl özel idaresi yetkilileri de iştirak ettiler. Artvin, Bayburt, Erzurum illerini kapsayan proje uygulamalarını yerinde gören yetkililer daha sonra, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde projenin izleme ve değerlendirme ekibini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretleri esnasında, Toprak Muhafaza ve Orman Köylülerinin desteklenmesi konusunda yapılan çalışmalar hakkında köy muhtarları ve vatandaşlarımız da memnuniyetlerini ifade ederken, çalışmaları yerinde denetleyen Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Dairesi Başkanı Fahrettin Ay, Hazine Başkontrolörü Ayhan Mutlu, Hazine Denetçisi Belçim Özdemir, Orman Bölge Müdürü V. Emin Yılmaz’a ÇNHRP İl Uygulama Koordinatörü Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Muammer Tizi ye ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.