Anasayfa / Anasayfa / Derekapı Festvali Artvin Türküleri İl Finaliyle Sona Erdi 

Derekapı Festvali Artvin Türküleri İl Finaliyle Sona Erdi 

  

Yusufeli Geleneksel Derekapı Güreş etkinlik programını Okullar Arası Artvin Türküleri İl Yarışmasıyla son erdi.

Yusufeli Karakucak Güreş sahasında yapılan yarışmaya Artvin merkez okulları, Borçka, Şavşat, Kemalpaşa, Ardanuç ve Yusufeli’deki okullar katıldı.

2015 yılında kapsamı genişletilerek Artvin Türküleri İl Yarışmasına dönüştürülen yarışma Lise ve ortaokullar olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi.

Öğrencilerin sahnelediği birbirinden başarılı performansıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktığı gece Çay Tv’den canlı olarak yayınlandı.

Heyecan dolu gecede Lise kategorisinde; Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Yusuf Sağlam Dayanç birinci, Okan Çelik ve Ramazan Güngör ikinci, Artvin Sosyal Bilimler Lisesi’nden NagihanKöse üçüncü oldu.

Ortaokullar  Kategorisinde; Yusufeli İnönü Ortaokulu’ndan Kerim Dayanç birinci, Kemalpaşa Ortaokulu’ndan Sanem Sara Yılmaz ikinci ve Özge Çağıran üçüncü oldu.

Yarışma ödüllerinin, Yusufeli Belediyesi tarafından karşılanan yarışmada dereceye giren öğrencilere binciye yarım ikinciye çeyrek, üçüncüye ve tüm katılan okullara gram altın hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere baskılı tişört ve belediye yayınlarından hediye edildi. Katılımcı okullara ise günün anısına birer plaket takdim edildi.

Yarışmaya Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir