Dikkat Bazı Artvin Merkez ve İlçelerde Elektrik Kesintisi Var!

Cumartesi ve Pazar Günleri Bakın Onarım Çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak bölgeler açıklandı

Çoruh Edaş Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Artvin Merkez, Arhavi ve Şavşat ilçelerinin bazı bölgelerde kısmı süreli elektrik kesintisi yapılacağı açıklandı.

Çoruh Edaş Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 24 ve 25 Ağustos 2019-Cumartesi ve Pazar Günlerinde (Bugün ve Yarın) bazı ilçe merkezleri ile köylerde kısmı süreli elektrik kesintisi uygulanacağı ifade edildi. Yapılan açıklamanın detaylarına göre; “ 25 Ağustos 2019 Pazar günü (Yarın) saat 09.00 ila 13.00 saatleri arasında Artvin Şehir Merkezini besleyen enerji nakil hattında yapılacak olan bakım onarım çalışması nedeniyle Artvin Şehir Merkezi’ne bağlı; Çayağzı Mahallesi, Miralay Şükrü Bey ve Kazım Karabekir Caddelerine elektrik verilemeyecek.

Yine aynı açıklamada 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü (Bugün) Saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında Merkez Salkımlı Köyü ve Elmalı Mezra mevkiinde bakım onarım çalışmaları nedeniyle kesinti yapılacak. Bu kesinti sebebiyle Artvin Merkez’e bağlı, Salkımlı Köyü ve Elmalı Mezra mevkiine elektrik verilemeyecek.

Artvin’in Arhavi ilçesinde de 25 Ağustos 2019 Pazar Günü (Yarın) saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında Arhavi ilçesi Ortacalar grubunda bakım onarım çalışmaları nedeniyle kesinti yapılacak. Buna göre Arhavi ilçesine bağlı, Arhavi ilçesi Güneşli, Gürgençik, Dikyamaç, Akıncılar, Ortacalar, Arılı, Küçükköy, Başköy, Dülgerli, Soğucak, Boyuncak ve Yıldızlı Köylerine elektrik verilemeyecek.

25 Ağustos 2019 Pazar günü (Yarın) elektrik kesintisi gerçekleştirilecek bir başka bölge ise Şavşat ilçemiz Meşeli ve Koyunlu köyleri. Yapılan açıklamaya göre 25 Ağustos 2019 Pazar günü (Yarın) 3.Şahıs çalışması kapsamında Şavşat Meşeli ve Koyunlu Köyleri sınırları içerisinde bulunan turizm oteline yapılacak olan trafo postası ve ENH hattı sebebiyle 09.00-12.00 saatleri arasında Meşeli ve Koyunlu köylerine elektrik verilemeyecek.

Yapılan bu açıklamalarda isimleri belirtilen bölgelerde programlı elektrik kesintisi nedeniyle verilecek rahatsızlıktan dolayı abonelerden özür dilenirken, yerel medyadan konuyla ilgili duyuru yapılması talep edildi. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların bu uyarıları dikkate almaları ve bakım onarım ve de 3.şahıs kaynaklı elektrik kesintilerine ilişkin bilgi sahibi olmaları gerektiği belirtildi.

Paylaş

Ayrıca Kontrol Edin

Tahta Kızak Yarışları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

600 yıllık geleneksel tahta kızak yarışları nefes kesti Artvin’in  “Sakin şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde 7’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir