Anasayfa / Anasayfa / DSİ’den Artvin İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı’na İlişkin Açıklama

DSİ’den Artvin İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı’na İlişkin Açıklama

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce Artvin’e inşa edilen Artvin İçmesuyu İsale Hattı İnşaatına ilişkin açıklamalarda bulunulurken, açıklamada projenin fiziksel gerçekleşmesinin yüzde 76 seviyesine ulaştığı belirtildi.

Artvin DSİ 26.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “ Artvin İçme Suyu isale hattı inşaatında çalışmalar devam ediyor.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilen Artvin İçmesuyu İsale Hattı İnşaatında çalışmalar devam ediyor.

Proje ile Hatila Deresinin 1.320 kotundan DN500 çelik boru ile alınarak 33 km uzunluğundaki isale hattı ile getirilecek olan 255 lt/sn kapasitesindeki içme suyu; Katrevan Mevkiinde 880 kotunda inşa edilecek olan konvansiyonel tip arıtma tesisi vasıtasıyla arıtılarak memba kalitesindeki içmesuyu Artvin Şehir Merkezine verilecektir.

Bugüne kadar su alma yapısı regülatörün betonarme imalatı tamamlanmıştır. Debimetre ve vana odası betonarmesi bitmiştir. Maslak (1-2-3) betonarme ve E+M imalatı bitmiştir. 26,9 km çelik boru hendeğe koyulup kaynak işleri bitmiştir. 21 km çelik borunun hidrostatik test yapılmıştır. Vantuz ve tahliyelerin mekanik montajları, hendek kazı çalışmalarına ve kaynak imalatları, sanat yapıları (vantuz tahliye) betonarme imalatları devam etmektedir.

Fiziksel gerçekleşme % 76 seviyesindedir” ifadelerine yer verildi. Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir