Anasayfa / Anasayfa / Düşürülen Kaya Elektrik Direğini Devirdi, Korkulu Anlar Yaşandı

Düşürülen Kaya Elektrik Direğini Devirdi, Korkulu Anlar Yaşandı

Artvin’de Karayolları ekipleri tarafından heyelan riski taşıdığı gerekçesiyle kontrollü şekilde yuvarlatılan kaya parçası elektrik direğini kırdı.

Artvin Çoruh Üniversitesi, TOKİ lojmanları ve başta seyitler köyü olmak üzere çevrede bulunan birçok köyün ulaşımı için kullanılan yol bölge sakinlerinin korkulu rüyası. Özellikle yağışlı havalarda yolun üst tarafından bulunan yamaçtan, kopan kaya kütleleri tehlike saçıyordu. Karayolları yolun güvenliği için bölgeye tel örgü çekme kararı aldı.

Yamaçta asılı kalan ve tehlike oluşturduğu için kontrollü olarak düşürülen kaya, çarptığı beton elektrik direğini devirdi. Kopan teller çevreye kıvılcımlar saçınca, yolda bekleyen sürücüler paniğe kapıldı. O anlar ise cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi.

Artvin Merkeze bağlı Seyitler Köyü yolu üzerinde yamaçtan asılı kalan ve sürücüler ile yayalar için tehlike oluşturan kaya kütleleri için Karayolları ekipleri, çalışma başlattı. Alanı çelik ağla ören ekipler, karayolunu çift yönlü ulaşıma kapatan ekipler, askıda kalan kayaları da kontrollü olarak düşürdü. Ancak kayalardan biri, yol kenarındaki beton elektrik direğini çarparak devirdi.  Bu sırada kopan elektrik telleri birbirine değerek çevreye kıvılcımlar saçtı. Sürücüleri korutan o anlar ise bir sürücü tarafından cep telefonunun kamerasıyla kayda alındı.

Elektrik tellerinin kopması nedeniyle kent merkezine 30 dakika, Seyitler köyüne ise 2 saat süreyle elektrik verilemedi.

Karayolları tarafından yol trafiğe açılırken, ÇEDAŞ ekipleri kopan  elektrik tellerini onardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir