Anasayfa / Anasayfa / Eğitim Bir SEN’den Eğitim Camiasına Teşekkür Ziyareti

Eğitim Bir SEN’den Eğitim Camiasına Teşekkür Ziyareti

Eğitim Bir Sen Artvin Şube Başkanı İbrahim İnce ve beraberindeki Başkan Yardımcıları Aysun Anlaş, Adnan Uzun ve Oğuzhan Sürücü Gazi Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Eğitim Bir Sen’in  tüm ülkede eşzamanlı olarak 27 Mart tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaptığı basın açıklamanda Bakanlığın çıkarmak istediği performans değerlendirme taslağına ve öğretmene yönelik şiddete karşı eylemlerine imza Kampanyası ile devam etmişti.

1 Mayıs tarihine kadar sürecek imza kampanyasında Artvin eğitim camiası adeta tek ses oldu. Eğitim Bir Sen’in başlattığı ve çalışan 48 öğretmenin tamamına yakınının “Performans Talağına” ve “Öğretmene Yönelik Şiddete Hayır” imza kampanyasına verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek için geldiklerini söyleyen Şube Başkanı İnce; öncelikle bizleri okullarında misafir eden Okul Müdürü Osman Pehlivan’a ve meslektaşlarıma teşekkür ederim diyerek sözlerine başladı. Ardından öğretmen performans değerlendirme sistemine yönelik eleştirilerde bulunarak, konuyla ilgili 81 ilde imza kampanyası düzenlediklerini ve kampanyanın 1 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi. Öğretmeni aşağılayarak, hırpalayarak, örseleyerek, değersizleştirerek eğitimde kalite arayışının beyhude olduğunu vurgulayan İnce, “Böyle bir arayış, boşa yorulmanın yanında geleceğimizin zeminine dinamit döşemektir. İşin bu boyutu bütün toplum tarafından anlaşılmıştır. Bunun yetkililer tarafından da anlaşılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Eğitimciye yönelik şiddet olaylarının arttığına işaret eden İnce, şunları söyledi: “Eğitimciye karşı şiddet, caydırıcı cezaların olmamasından dolayı artıyor, eğitim çalışanlarına karşı eğitim öğretim hizmeti sunumundan kaynaklı şiddet eylemlerine yönelik cezai ve hukuki tedbirlerin alınması artık kaçınılmazdır. Eğitimciler olarak şiddet olaylarına karşı caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapılmasını acilen talep ediyor ve bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir