Anasayfa / Anasayfa / Eğitim İş Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

Eğitim İş Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

Eğitim İş Artvin Ailesi,Merkez Yönetim Kurulu ve Üyelerinin Katılımıyla Dayanışma Yemeği Düzenledi.

Artvin’de önemli faaliyetlerde bulunan Eğitim İş Artvin İl Temsilciliği, Genel Merkezden gelen misafirlerinin katılımıyla dayanışma yemeği düzenledi. Uzun yıllardır Eğitim İş başkanlığı görevini sürdüren Sınan Arslan’ın emekli olmasının ardından başkanlık görevine Filiz Yılmazgetirildi.

Eğitim İş Artvin İl Temsilciliği Genel Merkezden gelen misafirlerinin katılımıylaKoru Otel ve Restoranda gerçekleşen yemeğe Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu Mali Sekreteri Hüseyin Kara, Merkez Yönetim Kurulu Basın Yayın sekreteri Yakup Tekin Efe, Bursa Eğitim İş Şube Başkanı Özkan Rona, Trabzon Eğiti İş Şube Başkanı Tamer Özlü, Eğitim İş Artvin Temsilcisi Filiz Yılmaz, Eğitim İş Eski Başkanı Sınan Arslan,   CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve üyeler katıldı.

Programda konuşan Eğitim İş Sendikası Artvin Temsilcisi Filiz Yılmaz, Eğitim ve müfredatlarla konusunda yanşan eksikliklerle konuşmasına başladı.

Özelikle ülkenin bu zamanlarında eğitim iş gibi bir örgüte ihtiyaç olduğunu ifade eden Yılmaz, Atatürk devrimleri ve Cumhuriyeti yok etmek isteyen daha güçlü bir mücadele ihtiyacımız var diyerek katılımlardan dolayı teşekkür etti.

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu Mali Sekreteri Hüseyin Kara ise yaptığı konuşmasında,“Eğitim iş merkez yönetim kurulu adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Filiz Hanım Artvin’de Eğitim-iş bayrağını çok daha yukarılara taşıyacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur. Kendisindeki bu heyecanı üç gündür yakından gördüm ve kendisine başarılarının devamını diliyorum, çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Eğitim-iş Artvin’de de diğer illerde olduğu gibi Filiz Başkanımız sayesinde ulaşacaktır.

Eğitimin için de bulunduğu sorunlar malum. Türkiye’de hiçbir birey eğitim dışında değildir. Hepimizin sorunudur. Ya çocuğu okula gidiyor ya kardeşi öğretmen. Yani bir şekilde hepimiz eğitim dokunuyoruz.  Eğitim Türkiye’de kaotik bir ortamda. Yani neresinden tutsanız elde kalacak yeri yok! Bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Biz merkez yönetim kurulu olarak Türkiye’nin değişik bölgelerinde değişik illerimizi geziyoruz. Okullarımıza gidiyoruz. Değerli öğretmen arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinliyoruz. Varsa ilde çözülecek yerel sorunları il milli eğitim müdürlüğü ve valilikler kanalıyla eğer yoksa da ilgili durumu raporlaştırıp bakanlığı sunuyoruz.  Böyle bir yöntem alan taraması yapıyoruz. Bu vesile ile de pazartesinden bu yanan hafta sonu kadar Artvin Merkez ve ilçelerinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tabii bu arada bizimle aynı düşünceyi paylaşan demokratik kitle örgütleri, siyasi partilerle bir araya geliyoruz onlarla da görüş alış verişinde bulunuyoruz. Biz şunu biliyoruz arkadaşlar, ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreç mutlaka çözülecektir. Bunu yolu önce eğitimdeki sorunlar çözülecektir. Eğitimdeki sorunlar çözüldükten sonrada ülkemizin içerisinde bulunduğu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Eğitim ve bilim iş verenleri sendikası var. Eğitim ve bilim iş verenleri sendikası, evrensel sol değerlerle Atatürk ilke ve devrimlerini aynı potada eriten bir emek örgütüdür. Bu çatı altında birleşelim. Yani sendikalar var. Nicel olarak sayıları fazla olan sendikalar var ama; yetkili sendika olarak ortaya çıkan 4050 binin üzerinde üyesi olan bir sendikanın geçtiğimiz Ağustos ayında satış sözleşmesiyle bütün kamu çalışanlarını nasıl sattığını hep birlikte izledik. Ama 60 bin üyesi ile Eğitim İş’in eğitimde ortaya konulan MEB tarafından, siyasi iktidar tarafından ortaya konulan bütün olumsuzluklara karşı demokratik ortamda yargıyı sonuna kadar kullanmaktadır. Bizler TÖS’ten sonra bu ülkedeki en namuslu emek örgütüdür. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Hiçbir arka bahçesi olmayan hiçbir farklı düşüncesi olamayan sadece Atatürk ilke ve inkılapları çevresinde bu ülkenin geleceğini  bizim çocuklarımıza daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir geleceğe taşıma çabasını veren bir emek örgütüz.

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren devrime karşı karşı bir devrim yürütülüyor. Bugün de had safhada.  Ama buradan çıkış yolu da var. Çıkış yolu Cumhuriyetçilerin Atatürkçülerin yurtseverlerin yani gerçek devrimcilerin mücadelesini bir adım öteye taşımaktan geçecektir. Çünkü onlar varsa bizler de varız. Bizler; mücadelemizi Kuva-i Milliye’den, cesaretimizi Deniz Gezmişlerden, yazılarımızı Uğur Mumculardan ve irademizi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu değerlerinden alıyoruz. Varız var olacağız ve bu ülkeyi Cumhuriyetin kurucu ayarlarına döndürmek için uğraşacağız” dedi.

Eğitim İş Artvin temsilciliği Cerattepe mücadelesini önemseyen bir sendika olmakla birlikte süreci yakından takip ediyor. Bu bağlamda Cerattepe mücadelesinde gelinen son noktayı Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karhan sendika üyelerine aktardı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir