Eğitim Kenti Artvin’den Bir İlk

 “Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar Uluslararası E-Kongresi” 24-25-26 Haziran 2020 Tarihleri Arasında Online Olarak Düzenlenecek.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan “Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar” 24-25-26 Haziran 2020 tarihleri arasındaonline olarakdüzenlenecek. e-Kongre ile yurt içi ve yurt dışındaki bilim insanları katılımcılarla buluşacak.

Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar konu başlıklı e-kongre Artvin Öğretmenevinde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Basın toplantısına Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Çoruh Üniversitesi Düzenleme Kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve basın mensupları katıldı.

“Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış” ana teması ile düzenlenecek olan Uluslararası Eğitimde Yeni Normlar e-Kongresi, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde eğitim alanında gerçekleşen değişimlere ve gelişmelere yönelik çalışmalarla, eğitim dünyasına katkı sağlayan kişileri bir araya getirecek.

Ülkemizde İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında düzenlenen ilk uluslararası Covid-19 kongresi olan“Eğitimde Yeni Normlare-Kongresi” ile uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; katılımcıların çalışmalarınıpaydaşlarasunmasına ve fikir alışverişi fırsatlarına imkânsağlanacak.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde e-Kongre için özel olarak tasarlanan web sitesi sayesinde, davetli konuşmacılar bildirilerini sunabilecek, tüm yerli ve yabancı davetliler bilgi birikimlerinden faydalanabilecek.

e-Kongre hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar burada yaptığı açıklamada; “Küresel bir salgın haline gelen Covid-19, insanların sosyal hayatları başta olmak üzere dünyada birçok değişikliğe sebep oldu. Değişime uğrayan alanlardan birisi belki de en önemlisi ise eğitim-öğretim faaliyetleridir. Pandemi bütün dünyaya teknolojik altyapının önemini bir kez daha gösterdi. Ülke olarak dünyada çok az ülkenin sahip olduğu altyapımızla eğitim öğretim faaliyetlerine ara vermeden uzaktan eğitim yöntemiyledevam edebildik. Bu süreçte bakanlığımızın yaptığı yatırımlarla uzaktan eğitim uygulamalarımızı geliştirmeye devam ettik. Öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim uygulamalarındaki yeterliliklerini geliştirmeye devam ediyorlar… Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğiyle hazırladığımız ‘Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar’pandemi sürecinde eğitime bakışın ülkemizde akademik düzeyde ele alınacağı ilk uluslararası e-kongre olacak.” dedi.

Uluslararası e Kongrede Davetli Konuşmacılar ve Konu Başlıkları Şu Şekildedir:

Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU, ( Pandemi Döneminde Aile Tutumları)

Prof. Dr. Selçuk ÖZDEMİR, Gazi Üniversitesi, ( Tekno Burjuvazi ve Öğrenmenin Kök Hücresi)

Prof. Dr. Tuncay ERGENE, Hacettepe Üniversitesi, (Covid-19 Pandemi Sürecinin PDR Hizmetlerine Yansıması)

Prof. Dr. Eyüp ARTVİNLİ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, (Neden Proje Tabanlı Öğrenme)

Prof. Dr. Sibel TÜRKÜM, Anadolu Üniversitesi,(Salgın Krizi İle Keşiflerimiz; Hoşlansak da hoşlanmasak da…)

Prof. Dr. M. Engin DENİZ, Yıldız Teknik Üniversitesi,(Pandemi Sürecinde Psikolojik Danışmanların Rolü)

Nurten AKKUŞ, 2018 Global Teacher Prize Top 10 Finalisti, (Geleceğin Eğitiminde Küresel Öğretmenlik Becerileri)

Prof. Dr. Hasan Haluk ERDEM, Ankara Üniversitesi,(Covid-19 Sonrası Eğitimde Dönüşüm)

Dr. Paul HOARD, Midamaerica Nazarene Üniversitesi, (Covid-19 Öğrencilerin Yeni Fikirleri Eleştirel olarak Değerlendirme Becerilerini Nasıl Etkiler)

Dr. Melek KERİMOVA, Khazar University,(Covid-19 Sürecinde Üniversite öğrencilerinin Psikolojik Belirtilerinin İncelenmesi ve Eğitime Yansımaları)

Prof. Dr. Elizbar ELİZBARASHVİLİ, Gürcistan Tarım Üniversitesi, (Covid-19 Sürecinde Kimya Eğitimi ve Kimya Olimpiyatlarının Geleceği)

Doç. Dr. Gina Aurora NECULA, Galati Üniversitesi, (Çok Kültürlülük, Yabancılara Anadil Öğretimi ve Covid-19 Sonrası Beklentiler)

 Prof. Dr. Peter LEVİNE, Boston Tufts Üniversitesi, ( Covid-19’un Yüksek Öğrenime Yansımaları)

E-Kongrede Milli Eğitim Bakanlığından davetli konuşmacılar yer alacaktır.

Toplantı yapılan açıklamaların ardından sona erdi.Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir