Anasayfa / Anasayfa / EMİTT Fuarı Öncesi Turizm Sektörü Temsilcileri Bir Araya Geldi

EMİTT Fuarı Öncesi Turizm Sektörü Temsilcileri Bir Araya Geldi

Bu yıl 31 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan EMİTT Fuarı öncesi Artvin’de bulunan Otelciler, Seyahat acenteleri, pansiyoncular ( Turizm Sektörü Temsilcileri) Artvin Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve Ticaret Odası eşliğinde bir araya geldi.

Bu yıl 31 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan EMİTT Fuarı öncesi Artvin’de bulunan otelciler, seyahat acenteleri, pansiyoncular ( Turizm Sektörü Temsilcileri) bir araya geldi. Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan görüşmede  Artvin Kültür Turizm İl Müdürlüğü Ömer Gümüş ve  Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt  eşlik etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, bu yılki EMİTT fuarı hakkında bilgiler verdi. Bu konuda Turizm sektörü temsilcilerini bilgilendiren Gümüş sorularına cevap verdi.

EMİT’in bir diğer önemli kurumu olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ise kısa bir konuşma yaptı. Kurt konuşmasına; oldukça önemsediği projelerinden biri olan ‘ Nefes Turizm’ hakkında bilgi vererek konuşmasına başladı.

Kurt, “Geçtiğimiz günlerde Artvin için ‘ Nefes Turizm’ adı altında bir proje başlattık.  “Artvin’de bir hafta kalın bir yıl rahat nefes alın” sloganıyla yola çıktık.Bölgedeki bulunan ormanlıklar sayesinde oksijen kalitesiyle üst seviyelerde olduğu tespit ettik.

Bununda astım, bronşit gibi hastalıklara iyi geleceğini çalışması yapıldı.  Yaşadığımız coğrafyanın böyle bir özelliği var. Bizde bunu duyurmak istiyoruz. Bu anlamda sizlere çok iş düşüyor” dedi.

Bölge halkının Ekonomisinin Turizm Olduğuna İnandırmalıyız

Ne yaparsak yapalım bölge halkının ekonomisinin lokomotifinin turizm olduğuna inandırmalıyız diyen Kurt konuşmasının devamında;“Yani turizm varsa, fırıncıda kazanır, lokantacıda, dolmuşçusu da.  Bu anlamda biz yönetim kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız görüşme sonrası  çalışmalarımızı arttırdık.

Bizler turizm anlamında bir çok çalışmalar yapıyoruz. Fakat bunun sahada tanıtımını yapanlar sizlersiniz. Tabiî ki de ticari kazanç yapacaksınız ama eğer bunun bir reklam aracı olarak görür ve bize destek verirseniz daha çok tanıtım yapılarak ileri yönelik yatırımda yapmış oluruz” dedi.

Kurt; “Odamızın en büyük amacı Artvin’in gelecek sene ki turist sayısını iki katına çıkartmak. Çünkü bunu yaptığımız zaman farklı dallarda çalışan bütün üyelerimize katkı sunacağımızı düşünüyoruz.

Özümüz bu, Artvin’in bir turizm şehri olarak ülkemizde ve dünyaya tanıtmak.  Bunun için yüce yaradan bütün güzellikleri önümüze sermiş her türlü olanağımız var, biraz paramız ve siyasi gücümüz eksik onları da elimizden geldiğince sağlayım bu bölgeyi dünyaya armağan etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Ç.P.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir