Anasayfa / Anasayfa / Engelli Güngör’ün Akülü Tekerlekli Sandalye Sevinci

Engelli Güngör’ün Akülü Tekerlekli Sandalye Sevinci

 

 

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Mehmet Güngör’e Artvin Valisi Ömer Doğanay tarafından akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Engelli Güngör’ün yakınları geçtiğimiz günlerde Vali Doğanay’ı ziyaret ederek, yaşadıkları durumu anlatarak akülü araç talebinde bulundu.

Ailenin talebini olumlu karşılayarak “geçmiş olsun” dileklerinde bulunan Doğanay, ziyaretin ardından ertesi gün akülü aracı aileye ulaştırdı.

Akülü tekerlekli sandalyeye kavuşmanın sevincini yaşayan Güngör ise, Vali Doğanay’a teşekkür etti.

Gün,  “Sanki Yeniden Doğmuş Gibiyim”

İlk kez akülü tekerlekli sandalye sahibi olan Güngör, “Sanki yeniden doğmuş gibiyim” dedi.

Yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği rahatsızlığın ardından felç olan Güngör, “İki kız çocuğu babasıyım. 2016 yılında yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirdim ve sol tarafım felç oldu. O günden beri yatağa bağımlı olarak yaşıyorum. Sayın valimizin katkılarıyla akülü tekerlekli sandalyeye kavuştum. Onun sayesinde yatağa bağımlı olmaktan kurtuldum. Valimizden, devletimizden, hükümetimizden Allah razı olsun. Evin içinde dolaşmaya başladım. Evimin önüne yapılacak olan engelli rampasının ardından çok özlediğim dışarıya, doğaya ve çarşıya çıkıp gezeceğim. Sanki yeniden doğmuş gibiyim” dedi.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir