Ensar Vakfı Başkanı Yıldırım Artvin’de Konferans Verdi

Ensar Vakfı Başkanı Yıldırım: “Bu Zevatın Protestolarını Görünce Doğru İşler Yaptığımızı Anlıyoruz”

Ensar Vakfı Artvin Şubesi tarafından Artvin’e davet edilen Mavi Marmara gazilerinden araştırmacı yazar Ramazan Kayan, 27 nisan akşamı Ahmet Hamdi Tanpınar konferans salonunda, “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında “Nebevi Bir Eylem- DAVET” konulu bir konferans gerçekleştirerek, dinleyicilere duygu yüklü,  mesaj dolu anlar yaşattı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Şube Başkanı Tamer Yıldırım program öncesi marjinal bir grup tarafından provokasyon amaçlı bir protesto girişiminin emniyet güçlerince önlenmesine yönelik “Biz bu zevatın bizi protestosundan doğru işler yaptığımızı anlayabiliriz. Eğer yaptığımız eylemlerden bu grubu rahatsız edebiliyorsak rabbimize şükredebiliriz” diyerek sözlerine başladı. Ülke gündemine yönelik birkaç açıklamada bulunanYıldırım; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sadece iç siyasi bir figür olmadığını batının suçlarına karşı milli bir duruşu ve bölgesel vicdanı temsil ettiğini belirterek “Derdi olan ile çıkarı olanın bir kavgasını yaşıyoruz ancak bu kavgayı mertçe yapacak bir er meydanı bulamıyoruz” dedi. Hakikati savunduklarını bunu yaparken yalnız kalmayı göze aldıklarını söyleyen Yıldırım “Nuh’un gemisini dolduracak kadar Müslüman varsa ümitvar olmak için yeterli bir nedenimiz var” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kürsüye çıkan Ramazan Kayan “Kutlu Doğum Haftası” ruhuna uygun olarak  Peygamberimizin (s.a.) doğumu üzerinden değil beklenenin tam  tersine, vefatı üzerinden mesajlarını verdi. Hayallerimizdeki peygamber değil hayatımızdaki peygambere odaklanmamız gerektiğini dile getirerek Efendimiz hasta yatağında yatarken bile islam ordusunun hazırlanması için  emir vermiş, ertelenmesi için yapılan bütün ricaları geri çevirmiş, üstelik Hz. Ebubekir, Ömer ,Osman, Ali (r.a) gibi seçkin sahabileri varken daha 19 yaşında bir genç olan ve azatlı köle Zeyd (r.a.)’in oğlu olan Usame (r.a.)’ı ordu komutanlığına atamıştı. Ancak ordunun sefere çıkacağı sabah, Efendimiz bu dünyadaki risalet görevini tamamlamış ve ahiret diyarında kendinden önceki kutlu rasullerin yanına sefere çıkmıştı. Hiçbir vakit kaybetmeden yerine halife seçilen Hz. Ebubekir(r.a.), aynı komutanla o kutlu orduyu sefere çıkarmış, yayan ve çıplak ayakla Medine dışına kadar uğurlamıştı. Geride kalan ümmetine verdiği mesaj açıktı: Her ne olursa olsun, İ’layıKelimetullah devam edecek, barışa insanlığa davet kesintisiz sürecek, ve evrensel barışa engel olmaya çalışanları etkisizleştirme gayreti demek olan cihad, ahirete kadar müslümanlarca asla terkedilmeyecektir.

Bir başka mesajda, liyakatin ölçüsünün sadece yaş olmadığıdır. Değerli hocamız, genç sahabiler üzerinden, bizzat içinde bulunduğu “Mavi Marmara Gemisi” seferinde,şehid edilen genç kardeşimiz Furkan ve diğer şehid kardeşlerimizi ve tamamen insani yardım için Gazze’ye giden, içinde Müslüman, Hristiyan, Yahudi,sosyalist ve hatta ateist 650 kadar barış gönüllülerinin bulunduğu gemiye, üstelik uluslararası sularda, Yahudi komandolarının nasıl acımasızca gaddarca saldırdığını, ilk ağızdan detayları ile anlattı. Artvinliler yapılan vahşeti katliamı göz yaşları içinde dinlediler. Aynı zamanda,beş dakikada gemiyi ele geçirmeyi planlayan terörist Yahudi komandoların, nasıl bir saati aşan silahsız bir direnişle geri püskürtüldüklerini, nasıl bir kısmının denize atılırken bir kısmının da esir alındıklarını ve hatta bazılarının korkudan titredikleriniArtvin halkı öğrenmiş oldu. Ayrıca genç şehid Furkan kardeşimizin sefere katılışı,gemideki kardeşlik havası,konuşmalar,dualar,gemide yeni Müslüman olanlar,şehadetler,İsrail hapishaneleri ve Türkiye’nin diplomatik baskısıyla tek kişiyi bırakmadan İsrail’den geri dönüşüdinleyiciler gözleri yaşararak dinledi. Katılımcılar Şehitlerin ölmediğini, aylarca sonra Avrupa’dan gelip Furkan’ın Kayseri’deki mezarını ziyaret ederken Müslüman olan aktivistlerin varlığını da canlı şahidinden öğrenmiş oldu.

Program Ramazan Kayan’a hediye takdimi ve ardından hocanın kitaplarını alanlara imzalaması ile sonlandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin BİLGE Projesi Hızlı Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce BİLGE Projesi uygulama ve işleyiş konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir