Eski Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun Vefat Etti!

Eski Artvin il Müftüsü Kemal Uçkun yakalandığı bir hastalık yüzünden vefat ettiği öğrenildi.

Artvin de görev suresi dolan 2018 yılının Ocak ayında Türkmenistan Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan eski Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun hayatını kaybetti.

Artvin İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken Türkmenistan Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan ve yaklaşık 3 yıldır bu görevi yürütmekte olan Kemal Uçkun, hakkın rahmetine kavuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ, sosyal medya hesabından merhum Uçkun için taziye mesajı yayınladı.

Başkan Erbaş’ın mesajı;

“Türkmenistan Aşkabat Din Hizmetleri Müşavirimiz Kemal Uçkun Hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim mekanını cennet, makamını âlî eylesin.”

Vefat haberini alan Artvinliler de üzüntülerini paylaşarak merhuma Allah’tan rahmet sevenlerine baş sağlığı ve sabır dilediler.

KEMAL UÇKUN KİMDİR?

1963 yılında Denizli İli Acıpayam İlçesi Ören Köyünde doğdu. İlkokulu Köyde bitirdi. İlkokuldan sonra 2 yıl Kur’an Kursuna gitti. 1983 yılında Denizli İmam- Hatip Lisesini bitirip aynı yıl Ankara İlahiyat Fakültesi’ne kaydoldu. 1986 yılında öğrenci iken Ankara Yeni Mahalle Müftülüğü’nde İmam- Hatipliğe başladı. 1988 yılında İlâhiyat Fakültesini bitirip, Fakülteden sonra kısa dönem askere gidip geldi.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

HOPAPORT’ta Eğitimler Ara Vermeden Devam Ediyor

HOPAPORT’ta ISO TSO 4500 Yönetim sistemlerine uyum sağlama eğitimlerine ara vermeden devam ediliyor. Son yıllarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir