“Gelecek Saadet İle Gelecek!.”

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan açıklama yaptı. Başkan Soydan yazılı olarak yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. “Yaşadığımız sıkıntılardan  kurtularak   yeniden  saadet  dünyasını kurmanın  ilk  adımı   siyasi   görüşler   farklı  olsa da  inanan  insanlar  kardeştir.  Bu hatırlatmayı yapmak biz saadet partisi ve MİLLİ GÖRÜŞ mensuplarına düşmektedir.”diyen Başkan Soydan şu ifadelere yer verdi;

“Faydalı insan nasıl olunur?   değerli kardeşlerim ciddi bir şekilde  kendimizi yetiştirmemiz   içinde  yaşadığımız   toplumdaki kötülükleri   ortadan  kaldırmak  ve  iyiliklerin  hakim  olması  için  çalışma  yapmamız.  Hepimizin üzerine borçtur.  İnandığımız gibi yaşamazsak yaşadığımız gibi inanmaya başlarız. Toplumun bu halini HZ. Ömer  bu  ifadesiyle   çök  güzel  açıklamış.  Başarılı olmak için ilk  şart. Kendimizin bu  gerçekleri bilmesi  ve yaşaması  sonra da   hikmetle, güzel   sözle  tatlı  dille  anlatır  şekilde  anlatır  hale gelmemizdir.  Hedefe ulaşmanın sırrı da İHLÂS,  SADAKAT VE GAYRETTEDİR bunları hiç unutmamalıyız.  Biz inanan topluluğuz.  Her  kesin  iyiliğini  istiyoruz..

Bize kötülük edenlere  de  iyilik  ederiz.

Fussilet Süresi ayet.   34. iyilikle kötülük bir  olmaz. Sen kötülüğü,  sen en güzel şekilde önle  o zaman  seninle arasında  düşmanlık bulunan  kimse  sanki  candan  bir  dost  olur.  Buyruluyor.  Biz Müslüman olarak PEYGAMBER   (S.A.S)  Efendimizin mazluma da ve  zalime de  yardımcı  olun. Diyor. Sahabenin  ya  Resullulah,  mazlumu  anladık da  zalime  niye   yardımcı olalım deyince, “zalimin   zulmünü   azaltmak  için   diyor.. Çalışmalarımızda bu inceliğe dikkat edersek Allah’ın  rızasına  ulaşmış  oluruz.  Bir insan çalışmaları yaparken sadece Allah’a  güvenmek  ve  başarıyı  onun  yardımıyla  olacağını  inanmak    zorundayız.   TALAK SÜRESİ 3. Ayette; “Kim Allah a   güvenirse   Allah  ona  yeter  şüphesiz.   Allah’ın emrini yerine   getirendir.  Allah  her  şey  için  bir  ölçü   koymuştur…

yapılan bir   kamu  oyu  araştırmasında   Türkiye’de  yaşayan  İnsanların  % 86’sı bizi  ve  bütün  varlık  alemini yaratan  Allah’tır  diyor.  Ama üzülerek ifade  edelim ki   Türkiye’de   siyasi  hayatta  yaşanan  çekişmeler   Allah’ın  birbirlerinin  kardeşi  olduğuna  hükmettiği  insanlar    adeta birbirlerin  hasmı  haline  gelmiş  durumda. böyle bir düzen uzun  zaman devam  edemez. Bu durumunu düzeltmeyen  ülkeler   iki  toplumun  bir  arada  yaşaması  mümkün  görülmüyor.  Kurtuluşun bir  tek  yolu  vardır.  O da bizi kardeş yapan   değerlere  dönmemiz  gerekir.   Bugün yaşadığımız   sıkıntılardan  kurtularak   yeniden  saadet  dünyasını kurmanın  ilk  adımı   siyasi   görüşler   farklı  olsa da  inanan  insanlar  kardeştir.  Bu hatırlatmayı yapmak biz saadet partisi ve MİLLİ GÖRÜŞ mensuplarına düşmektedir.

Kimse, kimseye köle olmayacak.   Hak ile batılın mücadelesini devam ettirmeliyiz.  İslam medeniyeti kurulup insanlar adil bir düzeni yaşamaya başlayınca  Asr-ı  Saadet,  Hulafa -i   RaşidinEmmeviler,  Abbasiler,  Selçuklular  ve  Osmanlılarla  tam   1150    sene  insanlık  bir  saadet  dünyası  yaşadı.   Bu  başarı  ise    İslam’ın  emirlerine  tam  teslim  olmaların dan insanlık  Mekke   fethini   hiç  unutmamalıdır.   Efendimiz s.a.v devesinin üstünde secde halinde Mekke’ye   girdi.  Kendisine yılladır kötülük yapanları afetti ve  bu Mekke’nin  fethini   silahla  değil   kan    dökülmemesi  için  akşamdan  dağlarda  ateş  yakarak güçlerini   göstermiş  oldular.   200 sene önce ispanya ve Portekiz gelip Nijerya’yı işgal etmek elmaslarını,  kömürlerini almak, insanlarını köle olarak satmak için anmalarıyla yola çıktılar.  Osmanlıdan yardım istediler.

Osmanlı  Mısır ‘dan  ve  Cezayir’den  donanma gönderdi  ve  bu  zulmü  önlediler.

Dünyanın öbür  ucunda  bir birbirlerin  hasmı  haline  gelmiş  durumda böyle  bir  düzen  uzun  zaman devam  edemez. Bir Müslüman bir Hadis-i  Şerif’te “Bir  hakimin  adil  karar  alması  için   çalışması gayret göstermesi en  büyük CİHADDIR  Buyruluyor. Emrin yanında doğruyu söylemek en büyük cihaddır.  İBRAHİM Süresi’nin  46.  Ayetinde;   “Onların  yeryüzünde  dağları yerinden oynatacak  düzenleri  olsa  bile.  Bilesiniz ki Allah’ın  dediği  olur.” Bildiriyor.

Ayrıca Kontrol Edin

JASAT’TAN KAÇIŞ YOK

Artvin-Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 16 Haziran 2020 günü Yukarı Koyunlu Köyünde Ö.U’ya ait …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir