Geleneksel Kültür Sokağı Çocuk Şenlikleri Sona Erdi

Artvin Belediyesi tarafından Çarşı Mahallesi Kültür Sokağında bu yıl ilkini düzenlenen ‘Geleneksel Kültür Sokağı Çocuk Şenliği’ sona erdi.

Artvin Belediyesi tarafından Çarşı Mahallesi Kültür Sokağında bu yıl ilki düzenlen ‘Geleneksel Kültür Sokağı Çocuk Şenliği’ etkinliği iki gün sürdü. Geleceğin mimarı çocukların fiziksel, sosyal ve kültürel yaşam alanlarının yaygınlaştırılması ve geleneksel oyunları unutulmasını engellemek amacıyla düzenlenen şenliğe iki gündeyaklaşık 4 bin çocuk katıldı. Çocuk şenliği kapsamında;380 metre uzunluğunda ki Kültür Sokağında, Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu oyuncuları ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Liderleri tarafından,masa tenisi,yüz boyama, halat çekme yarışması, sandalye kapmaca yarışması, çuval yarışı, ip atlama yarışması, balon patlatma yarışması, yumurta taşıma yarışı, mandal yarışı, sek sek oyun alanları kurularak, çocukların doyasıya eğlenmesi sağlandı. Etkinlikte geleneksel oyunların yanı sıra tren ve midilli cinsi atlarla gezilerde yapıldı. Şenlik sonunda oyunlarda dereceye giren çocuklara madalya verildi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı açılış konuşmasında çocukların teknolojiden birazcık uzaklaşarak geleneksel oyunlar ile hem eğleneceklerini hem de iletişim yeteneklerini geliştireceklerini ifade ederek şunları söyledi:

Kocatepe:” Artvin’imizin prestjij mekanı kültür sokağını daha farklı süslerle süsleyelimdedik  ve bunuda süslerin en güzeli olan çocuklarımızla yaptık. Bugün annelerinizin babalarınızın oynadıkları oyunları ve büyük şehirdeki arkadaşlarınızın bindikleri trenleri midilli atları sizlerinde binmesi için onları da getirdik. Geleneksel oyunlarımız siz değerli çocuklarımızın gelişmesine, iletişiminize fayda sağlayacaktır. Çocuklarımızın hayvan sevgisi kazanabilmeleri için Ankara’dan Midilli atlar getirdik ve onlarla kültür sokağında gezinti yapabileceksiniz.

Bu hafta sonu doyasıya eğlenebilmeniz için bu caddeyi oyun parkı haline getirdik. Oynayacağınız bu oyunlarda birinci ve ikinci olan çocuklarımıza madalya hediye edeceğiz bu yaşta madalya kazanman herkese nasip olmaz. Çocuklarımıza bol eğlenceler diliyorum.” dedi.

Geleneksel Kültür Sokağı Çocuk Şenliği Programı açılışına Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Tahtalı, Yüksel Kantarve çok sayıda çocuk ile ailelerikatıldı.

Artvin Belediyesi

Ayrıca Kontrol Edin

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

İçişleri Bakanlığımızca “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konularak trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir