Anasayfa / Anasayfa / Gönül Elçileri Bu Sefer Muş’a Doğru Hareket Ettiler

Gönül Elçileri Bu Sefer Muş’a Doğru Hareket Ettiler

Gönül Elçileri bu defa Muş ve Bitlis’e kardeşlik köprüsünü kurmaya gidiyor Trabzon Artvinliler DerneğiBaşkanı ve Gönül Elçileri projesi koordinatörü Ahmet Külekçi Ve beraberindeki Basın mensupları Gönül elçisi projesi kapsamında düzenlenen ziyaretlere bir yenisini daha ekleyerek Bitlis ve Muş illerine kardeşlik köprüsü kurmak için yola çıktılar.

Aralarında ilimiz Artvin’i temsilen 08 Artvin Dergisi imtiyaz sahibi gazeteci Ramazan Balcıoğlu ve Artvin 08olay.com muhabiri buket Çelik’in de yer aldığı gezilere Trabzon,Rize ve Gümüşhane illerinde basın mensupları da yer alıyor. İçişleri Bakanlığı Dernek dairesi başkanlığı tarafından desteklenen Basın mensupları Gönül elçisi projesi kapsamında proje koordinatörü ve Trabzon Artvinliler derneği başkanı Ahmet Külekçi ve beraberindeki Artvin,Trabzon, Gümüşhane illerindeki gazeteciler Muş ve Bitlis şehirlerini ziyaret ederek Muş ve Bitlis valiliklerinin düzenlediği etkinliklere katılacaklar.

Kardeşlik köprüsünün mimarı Ahmet Külekçi yaptığı açıklamada; “Basın mensupları Gönül elçisi projesi kapsamında Doğu ve güneydoğu bölgelerinde birçok ile basın mensupları ile kardeşlik köprüsü kurmaya devam ediyoruz. Amacımız kardeşlik ve dostluğumuzu pekiştirerek ön yargıları kırmak. Bu proje de büyük emeği olan içişleri bakanımız sayın Süleyman soylu ya bir kez daha teşekkür ederek saygılarımı sunuyorum. Basın mensupları Gönül Elçileri projesi kapsamında Artvin Rize Trabzon ve Gümüşhane illerinden gelen basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 08artvin dergisi imtiyaz sahibi Ramazan Balcıoğlu; “         Masa başında yapılan gazetecilik, duygulardan, etik değerlerden yoksun yapılıyor. Bizler yıllar sonra korkusuz ve güvenli bir ortamda Güneydoğu’ya gitmenin, gezmenin, araştırmanın, herkesi dinlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Doğu ile Batı’nın, Kuzey ile Güney’in buluştuğu Türkiye’yi yaşıyoruz. Sorunlarımız, ortak geleceğimiz özgürce konuşuyor, az da olsak gazetecilik yapıyoruz. Bu buluşmayı sağlayan, düşünen, organize eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gönül elçileri Muş gezisi 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sona ermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir