Güçlü Bir Ulusal Ekonomi İçin Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi İstanbul’da Gerçekleştirildi

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek zirveye katılarak fikri mülkiyetler konusunda ulusal ve uluslararası boyuttaki gelişmeleri yakından gözlemleme fırsatı buldu.

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından organize edilen, “Güçlü Bir Ulusal Ekonomi İçin Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi” İstanbul’da gerçekleştirildi.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek zirveye katılarak fikri mülkiyetler konusunda ulusal ve uluslararası boyuttaki gelişmeleri yakından gözlemleme fırsatı buldu.

TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, açılıştaki konuşmasında, ICC’nin dünyada ticaretin ve yatırımların artması için çalışan, en büyük iş dünyası kuruluşu olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Fikri mülkiyet haklarının ihlalinin aslında hırsızlıktan hiçbir farkı yok. Kul hakkı nasıl haramsa, fikri mülkiyet hırsızlığının da, bunun sonucunda oluşan haksız rekabetin de vicdanen hiçbir savunulacak yönü yok. Bu bilinci tüm topluma ve özel sektöre yaymamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

ICC Genel Sekreteri John Denton, İstanbul’a gelen ilk ICC genel sekreteri olmasından dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, dijital ekonominin kendileri için merkezi konumda olduğunu söyledi.

Dijital ekonomi ile tüm dünyada iş yapış şekillerini etkilemeyi ümit ettiklerini aktaran Denton, ICC’nin dijital ekonomi konusunda KOBİ’lere destek sağlayarak, onların büyümesini kolaylaştıracağını bildirdi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Vali Doruk, “Sarp Sınır Kapısı’ndan Geçen Yıl 6 Milyon 796 Bin 726 Yolcu Giriş-Çıkış Yaptı”

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Türkiye’nin Gürcistan sınırında Kafkasya ve Orta Asya’ya açılan en önemli sınır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir