Gümrük Kapısı Yolcu Koridorlarına Asılan Artvin Fotoğrafları Yoğun İlgi Görüyor

Türkiye’nin Gürcistan’a açılan en önemli sınır kapısı konumunda olan Artvin’in Sarp Sınır Kapısının yolcu gelen –giden koridorlarına asılan Artvin’in doğal güzelliklerini gösteren fotoğraflar yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgisini çekiyor.

Artvin Valiliği ve İl Kültür ve Turizm müdürlüğü tarafından asılan Artvin’in doğal güzelliklerinin, tarihi eserlerinin ve turizm alanlarının fotoğrafların asılması ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Turizm kenti olarak tanımladığımız şehrimizin en önemli insan yoğunluğu barından gümrük kapısı koridorlarından gelen veya giden yolcular koridorlara gördükleri fotoğraflardaki yerleri görmek istiyor. Bu anlamda tanıtım için oldukça zekice düşünen bu proje için Artvin koridorların tamamını bu tur fotoğraflarla tamamlanmasını istiyor.

Artvin Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu güne kadar  40 fotoğraf asıldı.Çalışmanın devamında 60 fotoğraf daha asılacak toplamda 100 fotoğraf asılmış olacak. Vatandaşlar; “Bu anlamda bu fikri uygulamaya geçiren başta Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Turizm müdürlüğü yetkililerine Artvin halkı olarak teşekkürlerimi sunuyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir