Gürcistan’da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Gürcistan’da Koronavirüs salgınına karşı 21 Nisan tarihine kadar saat 08.00’den itibaren geçerli olmak üzere, 21.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Gürcistan’da Koronavirüs salgınına karşı 21 Nisan tarihine kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Konuyla ilgili T.C. Batum Başkonsolosluğu bir duyuru yayınladı. Başkonsolosluk tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Gürcistan’da Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında 21 Nisan 2020 tarihine kadar geçerli olmak üzere Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildiği duyurulmuştu.

Bu çerçevede, hâlihazırda devam etmekte olan OHAL rejimi çerçevesinde,

Belirlenen bölgeler ve belirtilen saat aralıklarında 21.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

-Şehirlerarası ve şehir içi tüm toplu ulaşım araçlarının faaliyeti durdurulmuştur. Binek araç ve taksilerin, içinde 3’ten fazla yolcunun bulunmaması ve şoförün yanındaki koltuğun boş olması şartıyla dolaşımı serbesttir. Ayrıca, stratejik olarak önemli tesislerin görevlileri tarafından organize edilmesi ve güvenli ulaşım sağlanması suretiyle yolcuların taşınmasına izin verilecektir.

– Eczane ve gıda marketleri hariç olmak üzere, 3’ten fazla kişinin birarada bulunması yasaklanmıştır.

-70 yaş üstü kişilerin, en yakınında bulunan market, eczane veya sağlık merkezine gitme durumları hariç olmak üzere sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

-Tiflis, Batum, Kutaisi, Poti, Rustavi ve Gori şehirleri idari sınırlarında giriş-çıkışların kontrol edilmesi amacıyla kontrol noktaları kurulacak ve buralarda ateş ve kimlik kontrolü yapılacaktır.Saygıyla duyurulur”.

Ayrıca Kontrol Edin

Cankurtaran Tüneli Bağlantı Yolları Yapımı Devam Ediyor

Hopa-Borçka Devlet Karayolu üzerinde yapımı devam eden 2 adet 7 kilometrelik yolun yapım işleri devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir