Anasayfa / Anasayfa / Halkevleri Yaz Çocuk Buluşmaları Köy Şenlikleri İle Sona Erdi

Halkevleri Yaz Çocuk Buluşmaları Köy Şenlikleri İle Sona Erdi

Halkevleri Yaz Çocuk Buluşmaları Hopa Ve Kemalpaşa’da Köy Şenlikleri İle Sona Erdi

Bu yıl Artvin’in Hopa ilçesi Çavuşlu Köyü’nde ikincisi düzenlenen Halkevleri Yaz Çocuk Buluşması büyük köy şenliği ile sona erdi.

Çavuşlu’da yaklaşık üç hafta boyunca devam eden yaz buluşmasında çocuklar birlikte üretip, birlikte öğrendikleri koro, halk oyunları, tiyatro ve şiir oratoryosu ile köyün çay alım yerinde köy halkı ile bir araya geldi. Çocuklar şenlikte, yaptıkları origami, taş boyama gibi üretimlerini bir sergiyle paylaştılar. Köylünün desteğinin hiç eksik olmadığı bu üç haftalık buluşmadan sonra köy halkı şenliğe de yoğun ilgi gösterdi. Şenlik, köy halkı ve çocukların tulum eşliğinde horona durmasıyla sona erdi.

Kemalpaşa’nın Köprücü Köyü’nde ise bu yıl ilk kez yaz buluşması düzenlendi. Çocuklar iki hafta boyunca modern dans, halk oyunları, şiir orotoryosu, koro ve drama çalıştı. Köyün çay alım yerinde yapılan şenliğe köy halkının ilgisi büyüktü. Çocukların neşesi ve heyecanı tüm köyü sardı. Şenliğin ardından tulum eşliğinde çekilen horonlarla çocuk yaz buluşması “seneye tekrar edilmek” sözü verilerek sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir