Anasayfa / Anasayfa / Hayır ve iyilik için lokma dağıtmak isteyenler için güzel bir hizmet başladı

Hayır ve iyilik için lokma dağıtmak isteyenler için güzel bir hizmet başladı

Nebahat Katırcı tarafından başlatılan bu hizmet tam da Artvin’e göre

Artvin’de hayır ve iyilik yapmak için farklı bir alternatifiniz var artık. Sıcak lokma tatlısı sunumuyla Nebahat Katırcı bu alandaki eksikliği fark etmiş ve İzmir Kemalpaşa’dan Artvin’e sıcak lokma yapımı işini taşıdı.

Hayır yapmak, ölmüşlerinin ruhları için lokma dağıtmak yada bir iyilik yapmak için insanlara sıcak lokma ikram etmek artık çok kolay. Dini bayramlarda yada kandillerde, olmadı ramazan akşamlarında, yada Cuma günlerinde veya haftanın herhangi bir gününde ölmüşleriniz için yada yaşayan akrabalarınız için bir hayırda bulunmak istiyorsanız artık sizin için çok yeni bir hizmet devreye sokuldu. Hayır işi değil de bir iyilik yapmak ve fakir fukaraya lokma dağıtmak istiyorsanız da bu iş tam da size göre. Evinizi yeni aldınız kolu komşuya lokma ikram etmek istiyorsanız veya herhangi bir nedenle lokma ikramında bulunmak istiyorsanız da çözüm artık bir telefonun ucunda. Artvin’in tanınmış simalarından Nebahat Katırcı lokma dağıtma noktasında ki eksikliği fark ederek İzmir Kemalpaşa’dan sıcak lokma yapım tezgahını Artvin’e getirerek sipariş usulüyle lokma yapımına başladı. İzmir Kemalpaşa’da rastladığı sıcak lokma dağıtım işinin Artvin’e de uyarlanabileceğini fark eden Nebahat Katırcı, İzmir Kemalpaşa’nın en meşhur lokmacı ustasını Artvin’e getirerek bu işin maharetini ondan öğrendi. Önce İzmir Kemalpaşa’da bu işin püf noktalarını öğrenen, ardından da ustayı Artvin’e getiren Nebahat Katırcı, hayır ve iyilik için lokma dağıtmak isteyen insanlara güzel bir çözüm sunmuş oldu. Nebahat Katırcı’yı arayanlar hayır ve iyilik için lokma dağıtma fırsatı bulurken, Katırcı’nın gezici sıcak lokma tezgahı sizin istediğiniz bir alana yerleşerek sizlerin adına lokma dağıtabiliyorlar.

Nebahat Katırcı: Bu Alanda Bir Eksiklik Gördük Ve Bu İşe Girdik

Başlattığı yeni iş koluyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Nebahat Katırcı, ailesinin de desteğiyle girdiği bu işe büyük ilgi gösterildiğini belirterek siparişlerin yoğun olarak başladığını ve artık herkese sipariş yetiştirebilecek düzeyde olduklarını söyledi. Katırcı açıklamalarında; “ İzmir Kemalpaşa’da gezerken rastladığım bir olaydı. Çok ilginç geldi ve Artvin’de de olması gerektiğini düşündüm. Sonuç itibariyle lokma kültürü bizim ilimizde de yoğun olarak var. Kimi dini gereksinimleriyle kimi de insani anlamda lokma dağıtımına ihtiyaç duyuyordu. Ben de Kemalpaşa’nın en meşhur lokmacısı ile tanışarak bu işe girişmeye karar verdim. Önce orada bir müddet bu işi öğrenmeye çalıştım ardından da ustamı Artvin’e getirerek Ramazan’da bu işe Artvin’de start vermiş oldum. Artvin Merkez Camii’nin girişine tezgahımızı kurarak bize önceden sipariş veren müşterilerimizin adına sıcak lokma yaparak tuzlu ve şekerli olarak dağıtıma başladık. Şuanda bize sipariş veren kişiler adına sıcak lokma yaparak fakir fukaraya hayır için dağıtıyoruz. Sipariş verenler ölmüşlerinin, yakınlarının yada kendilerinin adına lokma dağıtmak istiyorlar, bizi arıyorlar, ücreti bize takdim ederek lokmalarını dağıttırıyorlar. Şimdilik satışlara başlamadık ancak yakında her gün aynı noktada durarak lokma yapımına da başlayacağız. Öncelikle hayır ve iyilik yapmak isteyenler için başlamıştık. Satmamızı isteyenlerde oluyordu. Onlar için de yaparak satacağız. Lokma siparişi veya lokma dağıtmamızı isteyenler 0505 687 0009 nolu telefondan sipariş verebilirler. Bence çok güzel bir kolaylığı ilimize getirdiğimizi düşünüyorum. İnsanlarımızın ilgisi çok güzel. Bir çok insan hayır için lokma dağıtmak isteyerek bizlere başvuruyor. Ramazan’da oldukça fazla sipariş aldık. Ramazan’dan sonra da sıcak lokma dağıtım işimiz devam edecek. ” şeklinde yaptığı işi anlattı.

Sizde eğer ölmüşleriniz için bir hayır yapmak, yada hayır dua için lokma dağıtmak istiyorsanız Nebahat Katırcı’yı05056870009 nolu telefondan arayabilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Şimdiden hayır ve iyiliklerinizi Allah kabul etsin diyoruz.