Heyelanın Bilançocu Gündüz Gözüyle Ortaya Çıktı!

Yoğun sağanak yağış etkisini azaltırken bölgede çalışmalar devam ediyor. Heyelanın ardından oluşan hasarın boyutu ise gündüz ortaya çıktı.

Yusufeli ilçesinde 12 Temmuz Pazar günü akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, sel ve heyelana neden oldu. Heyelan en yoğun şekilde Yusufeli Limak Şantiyesi’ni etkiledi. Heyelan Limak Şantiye Sahasını kısa sürede kapladı. İşçiler zor anlar yaşadı.

Limak Şantiyesinde Şoför Olan Kişi Hayatını Kaybetti

Artvin’in Yusufeli İlçesi Limak Şantiyesinde meydana gelen heyelanda bir kişi hayatını kaybetti. Heyelana aracı ile kapılan şoför aracından atlayarak kendini sel sularına bıraktı. Bölgedeki işçiler ve vatandaşlar tarafından sel sularından kurtarıldı. Ağır şekilde yaralanan vatandaş Yusufeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen vatandaş kurtarılamadı.

Artvin Yusufeli Yolu 70.km deki Limak Şantiyesi Tüneli sel ve heyelan nedeniyle kapandı. Uzun süre araç kuyrukları oluştu. İl Özel İdare, DSİ ve Karayolları ekipleri yoğun şekilde çalışmalar gerçekleştirdi. Çalışmaların uzun süreceği açıklanırken yolun ulaşıma açılmasının bir iki gün süreceği belirtildi. Artvin Yusufeli Erzurum güzergahına araç geçişine her iki yönden de de izin verilmiyor.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir