Hopa 50 Yıllık Su Sorunu Çözülüyor

Hopa 50 Yıllık Su Sorunu Çözülüyor

Hopa İçe suyu ve arıtma tesisi projesinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Çalışmaların her aşamasını yakından takip eden Belediye Başkanı Taner Ekmekçi projenin hayata geçirilme aşamasında çıkan sorunları da anında müdahale ederek çözüyor.

Başkan Ekmekçi proje hakkında verdiği bilgide gelinen aşamayla ilgili şu bilgileri verdi: “Su Arıtma Tesisi inşaatında gerçekleşen çalışmalar kapsamında Klorinatör montajları tamamlandı, Filtre suyu geri Yıkama tankında seramik işlemleri tamamlandı, Kaskadlar da (Giriş havalandırma)seramik işlemleri devam etmek., Binalardaki yağmur inişleri tamamlanıyor, İdari bina da ki eksik pvc işlemleri devam etmekte (cam,silikon vs.) Tesisin altın da bulunan (durultucuların) çamur galerisinde mekanik işlemler devam etmekte. Arıtma su alma yapısı arasında ki taş duvar devam etmekte. Arıtma köy arasında ki ana isale hattı kazı montaj devam etmektedir.

Bunun yanında İlçe merkezinde içme suyu hattı döşeme çalışmalarında önemli yol alınmış ve halende çeşitli mahallelerde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Proje tamamlandığında İlçemizin en önemli sorunu olan ve 50 yıllık su sorununu çözme adına çalışmalar devam ediyor” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

GÜLDEN KARABUDAK HAYRETTİN KARACA’YI ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA YAZDIĞİ MESAJLA ANDI

Artvin’in, çevrenin, , doğanın, çocukların can dostu Ege”nin mert insanı Gülden Karabudak, TEMA’nın kurucusu Hayrettin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir