Anasayfa / Anasayfa / Hopa Belediyesi “Derin Deniz Deşarj Sistemi’’ Aktif Edildi

Hopa Belediyesi “Derin Deniz Deşarj Sistemi’’ Aktif Edildi

Sistemin kapasitesinin arttırılması amacıyla gerçekleşen bakım ve onarım çalışması tamamlandı.

Hopa Derin Deşarj projesinde Sistemin kapasitesinin arttırılması amacıyla gerçekleşen bakım ve onarım çalışması tamamlandı.

Bucak -Termik – Ortahopa bölgesinde oluşan alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için sisteme terfi pompası ve atık tankı eklendi.

Denizin seyreltme ve doğal arıtma süreçlerinden faydalanmak amacıyla atık suların sahillerden belirli uzaklıklarda deniz dibine boru ve difüzörlerle deşarj edilmesiyle çalışan sistem çevreyi kirletmeden mikropların yok olmasını sağlıyor.

Hopa belediye Başkanı Taner Ekmekçi sistemin kapasitesinin arttırılmasının zorunlu hale geldiğini vurgulayarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

Derin Deşarj sistemi Kentsel nüfusun artmasıyla kapasite sorunu yaşar hale geldi. Bu sorunu ortadan kaldırmak için gerek duyulan bölgelere terfi pompaları ve atık tankı takviyesi yapılarak bakım işlemeleri gerçekleştirildi. Şuan sistemimiz sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve denetimleri yapılıyor. Fakat bakım işlemleri sırasında, ekip tarafından verilen bilgiye göre sistemin parçalayıcı çarklarına takılan ıslak mendiller çarkı ip gibi sarıp durmasına neden oluyor. Bu konuda vatandaşlarımız daha duyarlı olmalarını rica ediyorum. Hopa için hep birlikte çalışıp başaracağız. ’’Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir