Hopa CHP’de Bu Defa Da Taner Ekmekçi Aday Adaylığını Açıkladı

 

Mart Ayında Yapılacak Olan Yerel Seçimlerde CHP’den Hopa Belediye Başkanlığı İçin Aday Adaylığını Açıklayan 6. İsim Taner Ekmekçi Oldu.

CHP ilçe başkanlığı toplantı salonunda yapılan aday adaylığı açıklama toplantısında konuşan Taner Ekmekçi, “Bir olmak, biz olmak ve devralmak için” varım.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Hopa belediye başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisinde aday adaylığını bu kez Taner Ekmekçi açıkladı. Bu zaman kadar aday adaylığını açıklayan Celil Yıldırım, Murat Özçep, Turgay Güngör, Gürbüz Akyüz ve Süleyman Aydından sonra 6. İsim Taner Ekmekçi oldu.

CHP Hopa ilçe başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen aday açıklama toplantısına Kemalpaşa Belediye başkanı Ergül Akçiçek,  eski belediye başkanı Yalçın Emiralioğlu, CHP Artvin il başkanı Ahmet Biber, İl Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Atan, Köksal Gökçen, Enver Turan, eski İl yöneticilerinden Akın Erdin, Borçka eski İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz ve Rize CHP eski yöneticilerinden Halil Çağatay ve partililer katıldı.

İlk konuşmayı CHP Hopa ilçe başkanı Adan İskender yaptı. İskender kısa konuşmasında  böyle çok aday adayın çıkması partiye güç katacağını bir işareti olduğunu vurgulayarak; “ Birlikten güç doğar. Bu zaman kadar 6 arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Aldığımız duyumlara göre bu rakam 8’e çıkacak.8 aday adayı  bir kişiye inecek. İşte o zaman aday olan arkadaşımızın etrafında birleşerek gerçek gücümüzü göstererek emanet olarak AK partiye verdiğimiz Belediyeyi geri almış olacağız” dedi.

CHP Artvin İl başkanı Ahmet Biber yaptığı kısa konuşmasında 2014 yılında yol kazasını yaparak belediyeyi AK partiye verdik. 31 Martta yapılacak olan seçimde belediyeyi geri alacağız. İşte o zaman çağdaş belediyeciliği, sosyal belediyeciliği nasıl yapıldığını herkes görecek. Fazla aday olması halk arasında tedirginlik yaratabilir. Kimse tedirgin olmasın. Fazla aday adayı olmak bir kazanımdır. Kamuoyu yoklaması yapılacak, toplantılar yapılacak, antak sağlanacak, hangi yöntemle olursa olsun birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için kenetlenerek başarıya ulaşacağız.

Değerli partililer. Türkiye yangın yerine dönüşmüş. Dolar, Euro almış yürümüş. İşsizlik anlatılır gibi değil, her geçen gün artıyor. Tarım, hayvancılık  bitmiş, ticaret son aşamaya gelmiş, esnafın halı perişan. Türkiye adeta kan ağlıyor. Türkiye bu durumdayken ufak tefek kırgınlıkları bir kenara bırakarak kenetlenmeliyiz. Güç birliği oluşturmalıyız. Bir aday üzerinde kenetlenerek, bir nefer gibi var gücümüzle çalışırsak aşamayacağımız hiçbir engel kalmaz. Artvin genelinde bütün belediyeleri alırız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bugün aday adaylığın açıklayacak olan Taner Ekmekçi arkadaşımıza ben başarılar diliyorum,” dedi.

Cumhuriyet halk partisinden Hopa Belediye başkan aday adayı olan Taner Ekmekçi yaptığı konuşmada  programını da açıkladı.

Ekmekçi, bir olmak, biz olmak ve devralmak için yola çıktığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Sayın İl Ve  İlçe Başkanlarım , Kemalpaşa Belediye Başkanım , İl Genel Meclisi Ve Belediye Meclis Üyelerim, Kadın Kolları Ve Gençlik Kolları Başkanlarım,  mahalle ve köy muhtarlarım. Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarım ,hopa dışından gelen misafirlerim , değerli basın mensupları  ve Cumhuriyet Halk Partililer, Hopa Cumhuriyet halk partisi ilçe belediye başkanlığına aday adaylığımın basın açıklamasına hoş geldiniz der hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım.

Ayrıca partimize yıllarca emek vermiş duayenlerimize, burada gördüğüm sayın Mustafa Bayrak,  İhsan Karaman,  Yalçın Emiralioğlu, İsmet Makar, Coşkun  Bekar, Rauf Başar , Atila Lostar ,  İsmet Gümüşkaya’ya  minnet ve şükranlarımı sunarım.

İlaveten  Gençlik Kolları Ve İlçe Yönetimlerim  dönemimde  ,Hopa’da ilerici fikirlerin yeşermesi ve yerleşmesi için yıllarını feda etmiş başta Merhum Turgut  Altınkaya, Tahsin Güngör ,Osman Küçükali  , Rüştü Topaloğlu, Kemal  Beşiroğlu, Ergül Bayrak, Vural Beşiroğlu, Turan Altuntaş ,Gültekin Teksoy   Değerli Sanatçımız Kazım Koyuncu Ve   Devrim Şehidi Metin Lokumcu’yu saygı , minnet ve şükran duygularımla yad ederek kendilerine  Allah’tan rahmet  diliyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi,  Dünyanın En Köklü Ve Türkiye Cumhuriyetinin en eski siyasi örgütlenmesidir. Bu partide aday adayı olmak benim için bir onurdur.

Türkiye’nin belediyecilik tarihinde ilk ve önemli projeler, Cumhuriyet Halk Partisi Tarafından Hayata Geçirilmiştir. Üstelik bu projeler ,en düşük maliyetle yapılmış olup har vurup harman savurmadan, her kuruşun hesabını vermek gibi geleneksel bir kültür dahilinde yapılmıştır.

Bende Aynı Kültür Ve Geleneğe Sahip Olmaya Söz Veriyorum

Siyasi HAYATIMA, Hopa’da 13 ekim 1974 yılında Burhanettin Hacıyakupoğlu’nun Hopa İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı döneminde ilçe  yönetiminde yer alarak aktif siyasete başladım. 1977 yılında Hopa Gençlik Kolları Başkanı oldum. 12 Eylül  1980 ihtilalinde, benden önceki dönemde cumhuriyet halk partisi gençlik kolları başkanı  Burhanettin Hacıyakupoğlu,  ilçe gençlik kolları sekreteri rahmetli Kenan Turan  ve gençlik kolları  ilçe sekreteri  kadir Ciner’le beraber Hopa Cumhuriyet Halk Partisi  gençlik kolları örgütü olarak göz  altına alındık.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Siyasetten Soyutlandığı Dönemde 1985 yılında rahmetli Atila Turan Başkanlığında Hopa ‘Da DSP’yi  Kurduk .İleriki Yıllarda Süleyman Aydın, Fehmi Ustabaş Ve Adnan İskender dönemlerinde  Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.  Ve  bununla da  gurur  duymaktayım.

Ayrıca Partimizin Ve Sivil Toplum Örgütlerinin etkinlik organizasyonlarında bulundum. örneğin Cerattepe,  Hak Hukuk Adalet  Yürüyüşü,  İstanbul Maltepe’deki büyük miting, Giresun fındık miting  gibi çeşitli etkinliklerde yer aldım. gururla belirtmek isterim ki bu hususta Hopa bazında partimizin başarılı olmasında diğer partililerimiz gibi benimde katkım olduğu inancındayım.

Çok iyi tepkiler aldığımız, şu an bulunduğumuz parti ilçe başkanlığı ve lokalimizin kiralanmasında ve donanımında ilçe başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte çaba gösterdik  ve bu hale getirdik. yine gururla belirtmek isterim ki  başta sayın vekilimiz Uğur Bayraktutan ve  ilçe başkanımız  Adnan İskender   olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerinin üstün gayretleri ile, örgütümüzün ve partili üyelerimizin kendilerine ait bir mülkü olmasını sağladık.   Tüm üyelerimize   ve gençlerimize hayırlı olsun.

Projelerimiz :

Öncelikle olmazsa olmaz konumunda olan, şehir suyunun, büyük bir dinlenme tesisine kavuşturmak ve halkın içilebilir ve kesintisiz su ihtiyacını  temin etmek.

Hopa’nın ve hopalının terminal ,pazar yeri ve hal sorununa çare bulmak .

Denizlerimizde gırgırların hunharca avlanmalarını engelleyecek, deniz bilimleri fakültesi ile işbirliği eşliğinde balık üremesini sağlamak, amatör balıkçıların korunmasını temin etmek için çalışma yapmak.

Şehir içi yol ve yaya kaldırımlarını ,güzel görünüme  kavuşturmak ve  alternatif yol güzergahlarını  oluşturup, şehir içi trafiğini rahatlatmak.

Uygun olmayan koşullarda tesis edilen, HAVAŞ duraklarının halkımızın ıslanmayacağı, üşümeyeceği trafik kazası tehlikesine maruz kalmayacağı konuma getirmek.

Çok büyük proje olmakla birlikte Karadeniz’i korumak öngörüsü ile Avrupa destek fonlarını inceleyerek ve oralardan fon yaratarak, katı atık (çöp) imha ve değerlendirme tesislerini hayata geçirmek .

Çocuk Parkları ve  ilçenin yeşillendirilmesi hususunda çalışmalar yapmak

 

Esenkıyı Tır Parkı Ve Ortahopa Kavakdibi mevkii boyunca mevcut tırların neden olduğu çevre kirliliğini engellemek üzere ,şoförlerin ihtiyaçlarını giderilmesine yönelik, küçük yatırımlar yapmak.

İlçemiz, dere, sokak ve kenar köşelerinde çevreyi kirleten naylon poşet kullanımına son vermek üzere, market, bakkal, fırın ve diğer müesseslere belediyece destek vermek ve kese kağıdı kullanımını yaygınlaştırmak amacında ve düşüncesindeyiz.

Gerek sınır kapısının konumu, gerekse doğu Karadeniz’in turizm açısından önemini  dikkate alarak  sorunlarının çözülmesi ve bu sektörün daha da geliştirilmesi için çalışma yapmak.

Her ay bir mahalle de , mahalle  muhtarı, üyelerimiz ve hemşerilerimizle   ,  ( sorunlarımız adlı toplantılar düzenleyip mahallelerimizin sorunlarına kaynağında ve hep birlikte çare üretmek )

Her 6 ayda bir ( hopa için bilgilendirme ) adı altında basın eşliğinde halkımıza bilgi aktarılacaktır.

 

Prensiplerimiz :  haklı isteklerin belediye hükmi şahsiyetinde bir an evvel yerine getirmek, haksız isteklere ise uygun bir üslupla hayır demek prensibimiz olacaktır.

hak hukuk adalet ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda tüm hopa halkına hizmet ön planda olacaktır.

Sosyal Projelerimiz : ilçemizde üzülerek belirtmek isterim ki mevcut kanayan yaralar arasında, uyuşturucu ve sair toplum düşmanı olgular vardır. halkımız , sivil toplum örgütleri  ve bürokratlarımızın  desteği ile bu mücadeleye öncülük yapacağım.

Yine üzülerek belirtirim ki 70-80li yıllarda iki kapalı , bir açık hava sineması mevcut iken ve seyyar tiyatroların gelip sanat icra ettikleri etkinlikler , maalesef artık yok. gerekirse sübvansiyonlarla bu olguları hayata geçirip ilçenin soysal hayatına katkıda bulunmak düşüncelerimiz içerisindedir.

değerli katılımcılar.

Aday seçimlerinin şekli ve sonucu ne olursa olsun, seçilen adayın etrafında ve cumhuriyet halk partisi çatısı altında dimdik duracağım,

ve durmalıyız diyorum. Hopa’nın  çağdaş, laik,  ilerici yurttaş ve kuruluşlarını  cumhuriyet halk partisine destek vermeye ve bu ilçeyi birlikte yönetmeye   davet ediyorum. Aday adayı olan tüm şahsiyetlere başarılar diliyorum.

Her Çaba “Bir Olmak, Biz Olmak, Devralmak İçin “  Hopa’mız İçin, Cumhuriyet Halk Partisi İçin . Katılımınızla Bize Onur Verdiniz . hepinize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.” diye konuştu.

 

Paylaş

Ayrıca Kontrol Edin

Tahta Kızak Yarışları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

600 yıllık geleneksel tahta kızak yarışları nefes kesti Artvin’in  “Sakin şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde 7’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir