Anasayfa / Anasayfa / Hopa’ Da Engelliler Haftası Kutlandı

Hopa’ Da Engelliler Haftası Kutlandı

Hopa’da 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” dolayısıyla Hopa Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, Atatürk Ortaokulu Konferans Salon’unda bir etkinlik düzenlendi.

Hopa’da 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” dolayısıyla Hopa Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, Atatürk Ortaokulu Konferans Salon’unda düzenlenen etkinliğe, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kalaycı, Emniyet Müdürü Gökhan Erdal, ilçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve davetliler katıldı.

Kaymakam Canpolat Konuşmasında, “İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olabilmektedir. Onların yaşamdan zevk almaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız iş birliği içinde olmalıdır.

Bunun için engelli vatandaşlarımızın bir bütün olarak yaşam standartlarını yükseltmeye, hayata daha fazla katılmalarına imkân vermeye, her bir bireyin yanında olmaya ve sıkıntılarını paylaşmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir