Anasayfa / Anasayfa / Hopa HEM Yılsonu Sergisi Büyüledi

Hopa HEM Yılsonu Sergisi Büyüledi

Hopa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Belediye Parkı’nda açılan sergiye Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, kursiyerler ve vatandaşlar katildi.

İstiklal Marşı’nın okunması ardından serginin açılışında konuşan Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareket ederek tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş kurumlar olduğunu, Avrupa’da bu faaliyetlerden yararlanma oranının yüzde 34 olduğunu, ülkemizde bu oranın yüzde 8’lerde kaldığını,  Hopa HEM olarak yüzde 25 oranını yakaladıklarını söyledi.

Artvin’in ve Hopa’nın turizm potansiyelini dikkate alarak bu alanda ihtiyaçlara cevap vermeyi hedeflediklerini belirten Yüce, ilçeyi ziyaret eden turistlere yönelik hediyelik eşya yapım kurslarına ağırlık verdiklerini kaydetti.

Bu kurslarda yapılan el ürünleri satışlarından 100 bin lira gelir elde ettiklerini söyleyen Yüce, Dubai’de bir mağaza ile anlaşma yaptıklarını ve yurtdışı satışlarına yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade etti.

Yüce,  Hopa HEM olarak yüzlerce değişik branşlarda kurslar açtıklarını, şu ana kadar 4.622 kursiyere eğitim verdiklerini, yılsonu itibariye 5.000 sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ise, Hopa Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini her dönem önemsediklerini ifade ederek destek verdiklerini ve bu serginin oluşumuna el emeği, göz nuru döken tüm kursiyerlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından piyano kursu öğrencileri Ceyda Şahin ve Fidan Özcan’ın dinletisi alkışlandı.

Ney dinletisi ardından Hopa HEM ’in en genç kursiyeri 8 yasındaki Bora Kiran ve 79 yaşındaki Hacer Güven’e başarı sertifikalarını Vali Ömer Doğanay verdi.

-Vali Doğanay, “Öğrenmenin yaşı yok”

Vali Doğanay ise öğrenmenin yaşının olmadığını, Hopa HEM ‘in başarılı çalışmalarıyla binlerce vatandaşın meslek sahibi olmasına ve bayanlarında öğrendikleri meslekler sayesinde ülke ve ev ekonomisine katkı sunmalarının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek,  kursiyerlere belgelerini verdi.

Hopa HEM kursiyerleri tarafından hazırlanan bir tabloda Belediye Başkanı Nedim Cihan tarafından Vali Doğanay’a hediye edildi. Vali Doğanay kendisine verilen hediyeye teşekkür ederek Hopa’nın yine farklılığını gösterdiğini ifade ederek teşekkür etti.

-Vali Doğanay,”Hopaspor’a 3. Lig yolunda başarı” diledi

 

Vali Doğanay, Artvin Hopaspor’a 3 lig yolunda yapacağı son karşılaşma da başarılar diledi.

Hopa HEM folklor ekibinin gösterisi ardından sergi açılış kurdelesi kesildi.

Vali Ömer Doğanay ve beraberindekiler Belediye parkında açılan sergideki tüm stantları tek tek ziyaret ederek,  elişi göz nuru ürünlerle yakından ilgilendi.

Sergi açılışına katılan vatandaşlar da bir taraftan sergide stantları gezerken, bol bol alışveriş yapmalarda gözlerden kaçmadı.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir