Anasayfa / Anasayfa / Hopa İlçe Mill iEğitimin Teknik Destek Projesini DOKA Kabul Etti

Hopa İlçe Mill iEğitimin Teknik Destek Projesini DOKA Kabul Etti

HopaİlçeMilliEğitimMüdürlüğü’nün DOKA 2018 TR90 TeknikDestekkapsamındakabulgören “AkılOyunlarıEğiticiEğitimi” projesiHopa Atatürk Ortaokulueğitimsalonundagerçekleştirildi.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün DOKA 2018 TR90 Teknik Destek kapsamında kabul gören “Akıl Oyunları Eğitici Eğitimi” projesi Hopa Atatürk Ortaokulu eğitim salonunda gerçekleştirildi. 40 saat süren akıl oyunları eğitimi, Türk Beyin Takımı Türkiye formatörü Orhan Nişancı tarafından verildi. Kurs için okullardan belirlenen 40 öğretmen hafta boyunca, zeka ve zekayla ilgili temel kavramlar, zeka-zeka oyunları ilişkisi, zeka oyunları düzeyleri, zeka oyunlarının temel ögeleri ve zeka oyunlarında gerekli ölçme ve değerlendirme konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitim aldılar.

Türk Beyin Takımı (TBT) tarafından hazırlanan ve MEB Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylanan Zeka oyunları seçmeli ders müfredatı ile uyumlu olan program sonunda yapılacak değerlendirmede başarılı olan öğretmenlere Türk Beyin Takımı tarafından sertifika ve eğitim seti verildi.

Eğitimde Öğretilen Oyunlar:

Sudoku, Ardışık Sudoku, Hazine Avı, Amiral Battı, Kendoku, Futoşiki, Anagram, Kelime Avı, Mantık Oyunları, Adalar, Kakuro, Çarpmaca, Tangram, Tetromino, Pentomino, Apartmanlar, Çit, Abc Kadar Kolay, Abc Bağlamaca, Patika, Kelime Yerleştirme, Sihirli Piramit, Sayı Piramiti, Yıldız Savaşları, Kibrit İşlemler, Kap Aktarma Oyunları, Satranç Taşı Oyunları, Küp Sayma, Soma Küpü,  Resfebe ve Görsel Oyunlar, Nim, TicTacToe, 3 Taş, 9 Taş, Dörtlemece, Reversi, Mangala.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın beraberinde Şube Müdürü Aytekin Gürbulak ile kursu başarıyla bitiren kursiyerlerin belgelerini takdim töreninde yer aldılar. Aydın Kurs eğitmeni Türk Beyin Takımı Türkiye Formatörü Orhan Nişancı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, başarılar diledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir