Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın Mesaj Yayınladı

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminin başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminin başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Merhaba ülkemizin geleceğini inşa davasında ter akıtan kıymetli meslektaşlarım,

Merhaba üreten, kurumunun ve öğrencilerinin gelişimi için özveriyle çalışan, yönetici arkadaşlarım,Merhaba geleceğimizin teminatı öğrencilerim,Merhaba yavruları için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen velilerimiz merhaba…

Öncelikle geçtiğimiz 2018-2019eğitim öğretim yılında aramızda olan eğitim faaliyetlerimize omuz veren ancak çeşitli nedenlerle tayin olan, emekli olan tüm meslektaşlarıma, hali hazırda görevde olan siz değerli meslektaşlarımıza, etkinlik ve projelerde gösterdikleri performanstan dolayı öğrencilerimize, eğitim öğretim hayatımıza kattığı değerler için bir kez daha teşekkür ederim.
Ayırdığı bütçe ile eğitime ve çocuklarımıza verdiği önemi ortaya koyan aziz devletimizden aldığımız şevk ile Bakanlığımızca belirlenen 2023 Eğitim Vizyonumuzun ışığında geleceğe, geleceğimize emin adımlarla yürümek için geliştireceğimiz çalışmalarla 2019-2020 eğitim öğretim yılına 342 öğretmen 51 yönetici, yaklaşık 4650 öğrencimiz ile öğretim yılına hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Amacımız, ilçemizde öğrenim gören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır. Bunun için tüm gücümüzle çalışacak, tüm paydaşlarımızla etkileşim ve iletişim halinde olacağız.

Değerli öğrenciler; Daha dün tatile girdik derken bugün yeni eğitim öğretim yılının açılma zamanı geldi. Şimdi sizlerden şartlar ne olursa olsun kendinize bir değer katmak için okulunuza gelip yoğun bir gayret göstermenizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok çalışmanızı isteyeceğim. Kendisi için emek eden, disiplinli çalışan, özel çaba gösteren her öğrenci başarıyı tattıkça bırakamayacak buna inanın. Başarı tesadüf değildir.

Süreç içinde eksiklerinizi tamamlayarak ve her zaman önem verdiğimizi bildiğiniz kitap okuyarak, yeni arkadaşlıklar kurarak, ailenizle birlikte mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum. Sevinçleriniz, mutluluğunuz, hayalleriniz, hiç eksik olmasın.

​Değerli veliler; Başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken, sıkıntılar çektiğinizi bizzat bir baba olarak veli olarak yakından biliyorum. Ama unutmayın en önemli varlığımız geleceğimizin ışıkları çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyeti içinde gösterdikleri çabayla samimiyetimle söylüyorum her şeyi hak ediyorlar. En başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için onlarla sık sık zaman geçirin. Çocuklarımıza örnek olun, onlarla birlikte üretin bulun, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın, göreceksiniz çocuklarınız daha başarılı olacaklardır. Siz değerli velilerimize çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

​Değerli öğretmen arkadaşlarım; Sizin, hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar üretken çalıştığınızı bir meslektaşınız olarak çok iyi biliyorum. Türkiye’mizin aydınlık yüzleri olarak; dünyayla uyumlu milli, manevi değerlerine sahip çıkan, uluslararası rekabeti gerçekleştirebilecek bilgi ve kültürel değere sahip öğrenciler yetiştirmenizi önemsiyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “ Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”. Sözünü her zaman hatırımızda tutarak geleceğe hazır, kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmek için yapacağınız çalışmalarda şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Bugüne sağlıklı bir şekilde gelmemiz için her tür desteği sağlayan başta devlet büyüklerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul aile birliği üyelerine, velilerimize, yardımcı personellerimize, sonsuz teşekkür eder, hepinize sağlıkla, huzurla, başarıyla dolu bir yıl geçirmeyi diler, sevgi ve selamlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Ayrıca Kontrol Edin

Tahta Kızak Yarışları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

600 yıllık geleneksel tahta kızak yarışları nefes kesti Artvin’in  “Sakin şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde 7’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir