Anasayfa / Anasayfa / Hopa Kaymakamı Canpolat, Köy Ziyaretlerine Aralıksız Devam Ediyor

Hopa Kaymakamı Canpolat, Köy Ziyaretlerine Aralıksız Devam Ediyor

Hopa Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Sugören ve Çamlı Köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Sugören Köyünde vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Canpolat, Devletin imkânlarını ve kaynaklarını kentin her köşesinde hizmet olarak vatandaşlara hissettirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bu ziyaretlerle amacımız, köylerin ve vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunları her yönüyle yerinde görüp tespit ederek, bu sorunlara çözüm üretmektir. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla gerek İl Özel İdaremiz gerekse de Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz yoğun bir çaba göstermektedir. Köylerimizi dolaşarak muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın sorunlarına çare bulmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın devletimizin şefkat elinin daima yanlarında hissetmelerini istiyoruz.

Daha sonra Çamlı Köyüne geçen Kaymakam Canpolat, Çamlı köyünde 2015 yılında aşırı yağışlar nedeni ile yaşanan sel felaketinde meydana gelen tahribatın giderilmesi için yapılan çalışmalar yerinde incelendi. Ödenek yetersizliğinden dolayı yapılamayan anayolun onarılması işinin 2018 yılı içerisinde İl Özel idaresi imkanları kullanılarak beton parke (kilit taşı) yapılması yönünde çalışmalara başladıklarını söyledi.

2018 yılı KÖYDES kapsamında gelen ödenek dahilinde yapılan Çamlıköy içme suyu inşaatında incelemelerde bulundu ve 15 gün içinde inşaatın tamamlanacağını belirtti. Köy muhtarının ve vatandaşların taleplerini dinleyene Kaymakam Canpolat, ödenek dahilindeaciliyet durumları dikkate alınarak çalışmaların yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir